Okouzlující zahradnické výtvory náležící zámku Trauttmansdorff v provincii Jižní Tyrolsko na severu Itálie nezískaly své první ocenění. Před osmi lety byl zámecký areál označen za nejkrásnější italské zahrady. Na 12akrové pestrobarevné ploše se návštěvníkům nabízí pohled na 3000 různých druhů rostlin.

Zámek nechal v roce 1850 postavit hrabě Trauttmansdorff v kopci na troskách středověkého hradu.

Zámek nechal v roce 1850 postavit hrabě Trauttmansdorff v kopci na troskách středověkého hradu.

FOTO: Profimedia.cz

Chodníčky dlážděné jihotyrolskými horninami zavedou turisty přímo do centra přírodních skvostů i k uměleckým pavilónům. Pro ty, kterým nestačí se jen dívat a nasávat voňavou atmosféru zahrad, jsou připraveny multimediální programy s výkladem.

Kdo netrpí závratí, jistě si vyhlídku do dalekého okolí náležitě vychutná.

Kdo netrpí závratí, jistě si vyhlídku do dalekého okolí náležitě vychutná.

FOTO: Profimedia.cz

Z ptačí perspektivy se na zahradu i hornaté okolí zámeckého pozemku mohou návštěvníci podívat z designových visutých schodišť, která slouží jako balkóny. Plné vstupné vychází na necelých 11 eur (v přepočtu zhruba 280 korun), děti do šesti let mají vstup zdarma.

TIP: Uvnitř zámku Trauttmansdorff je možné navštívit Touriseum, které zvídavým návštěvníkům představí různými formami historii cestovního ruchu v oblasti Jižního Tyrolska. Na místních specialitách si pak gurmáni mají šanci pochutnat v restauraci Schlossgarten (v překladu znamená Zámecká zahrada).