Amatérský fotograf Roberto Bertero putoval po kopcích odlehlých od velkých měst. Snažil se zachytit fotografie bez světelného znečištění, které vzniká nad hustě osvětlenými městy.

Přespával v horách, sledoval v úžasu měnící se oblohu nad Alpami. Snímky Mléčné dráhy pořídil v italském regionu Piemonte z vrcholku hory Rocciamelone, která měří 3538 m n. m.

Mléčná dráha

Snímky Mléčné dráhy pořídil v italském regionu Piemonte z vrcholku hory Rocciamelone.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Jsou to určitě moje nejoblíbenější snímky, jednoduše protože jsem se střetl s několika přírodními výjevy. Na noční obloze se objevila mléčná dráha a perfektně se napojila na vzdálený vrcholek hory Monviso," řekl třiačtyřicetiletý Roberto Bertero pro list Daily Mail.

Součástí příprav na fotografické výpravy je také studium noční oblohy v astronomických mapách. Zároveň musíte mít pro focení v horách dobrou fyzickou kondici a také příslušné vybavení pro přežití v drsnějších klimatických podmínkách

Mléčná dráha

Součástí příprav na fotografické výpravy je také studium noční oblohy v astronomických mapách.

FOTO: fotobanka Profimedia

Mléčná dráha nad vodopádem

Mléčná dráha nad vodopádem

FOTO: fotobanka Profimedia

"Výhodou fotoaparátu je to, že je schopen zachytit mnohem větší množství detailů než lidské oko," doplnil Bertero, který pochází z městečka Rivoli.

"Oči ne úplně vždy dobře zprostředkovávají informace mozku a myslíte si, že nevidíte žádné světlo. Ale ve skutečnosti nad vámi vždycky nějaké světlo je. To je první věc, kterou jsem se naučil, když jsem začínal fotit," dodal.

Mléčná dráha

Oči ne úplně vždy dobře zprostředkovávají informace mozku a myslíte si, že nevidíte žádné světlo.

FOTO: fotobanka Profimedia

Bertero je profesionální hudebník, a focením se začal zabývat teprve před pěti lety. Začal navštěvovat nezvyklá místa a vytvářet unikátní snímky.