V Davosu a okolí se vyřádí snad všichni. Tak postupně - milovníci sjezdového lyžování preferují Parsenn, který je nejrozsáhlejší a nabízí mimo jiné i noční lyžování. Mladší pak nadchne spíše Jakobshorn - nabízí sluneční terasu se dvěma vířivkami a hlasitá hudba je samozřejmostí. Pischa láká pak zejména milovníky freeridingu.

Milovníci snowboardů milují v oblasti odvážné freeridové trasy.

Milovníci snowboardů milují v oblasti odvážné freeridové trasy.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Preferujete běžkaření? Oblast nabízí až 150 kilometrů běžeckých tras, které jsou zcela zdarma. Davos je ale taktéž rájem sáňkařů - trasy jsou tam celkem tři - Parsenn Klosters, Madrisa a Rinerhorn. Noční sáňkování pak nabízí i u některých sjezdovek.

Můžete se vydat i jen na pouhý zimní trek. Davos má stezek velké množství.

Můžete se vydat i jen na pouhý zimní trek. Davos má stezek velké množství.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Co s volným časem? V Davosu se ukrývá mimo jiné velmi zajímavé Muzeum hraček či Muzeum zimních sportů, které velmi dobře mapuje počátky lyžování. Najdete zde mimo jiné i kombinézy či lyže známých lyžařů a budete si moci důkladně prohlédnout, jak vědecký vývoj postupně měnil nejen lyže, ale třeba i vázání. A pokud znáte román Thomase Manna Kouzelný vrch, musíte se zastavit v hotelu Schatzalp. [celá zpráva]

Rösti a klobásky

Pokud jste nadšení gastrocestovatelé, tak v Davosu oceníte zejména poctivou stravu. Tradiční rösti či fondue na sjezdovkách střídají i typické klobásy s chlebem. A kvasnicové pivo po namáhavém dnu také potěší nejednoho Čecha. A pokud máte vyšší nároky, tak ve městě nedávno otevřel své brány obří hotel Grischa, který ve svém nitru ukrývá hned pět restaurací. Jedna z nich se například specializuje pouze na fondue.

Rösti patří ve Švýcarsku k nejoblíbenějším jídlům.

Rösti patří ve Švýcarsku k nejoblíbenějším jídlům.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

A ceny? Pokud vyrazíte opravdu poslední týden, od 16.4. do 20.4., tak za 199 eur seženete ubytování na tři noci a třídenní skipas v hotelech Strela (3*) a Ochsen (2*).  Pětinoční varianta pak stojí o 100 eur více. A vzhledem k tomu, že do Davosu jezdí stále více Čechů, tak Švýcaři plánují v příštím roce několik speciálních akcí výhradně pro české turisty.