Čím dál tím víc Čechů cestuje po tuzemsku ale také objevuje krásná místa našich sousedů. Pokud se vydáte do romantického Porýní v Německu, odpočiňte si a naberte atmosféru v poklidném historickém centru Bonnu.

Malebné uličky i náměstí lemované kavárnami a restauracemi svádí k odpočinku. Poklidné tempo bývalého hlavního města Západního Německa je ideální k procházkám. Pokud rádi nakupujete, tak si Bonn zamilujete. Právě v centru Bonnu je jedna z největších pěších zón v Německu s nepřeberným množstvím nákupních center, butiků a obchodů.

Pro milovníky vážné hudby se od 10. září do 9. října koná v Bonnu hudební festival na počest slavného rodáka Beethoven fest. Právě zde se v měšťanském domě, v ulici Bonngasse 20, narodil roku 1770 Ludwig van Beethoven.

Uvnitř rodného domu se nachází největší Beethovenovo muzeum. Při vstupu do domu se návštěvníci ocitnou v 18. století. Vše jakoby zůstalo na místě přesně tak, jako by to odložil sám skladatel.

Do Kolína nad Rýnem za čokoládou

Kolín nad Rýnem je strategickým přístavem nejen pro rozvoz surovin, ale i pro turismus. Poměrně velká část turistů zavítá do Kolína díky organizovaným plavbám po Rýnu, který je doslova lemovaný hrady a zámky. Můžete si vybrat od hodinových plaveb až po celodenní. Pokud poplujete po Rýně jen Kolínem, naskytne se vám krásný výhled na Kolínskou katedrálu, staré doky, ale i na moderní architekturu.

Pohled na zadní část Kolínské katedrály

Pohled na zadní část Kolínské katedrály

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Kolínskou katedrálu obklopila pěší zóna a z druhé strany vlakové nádraží.

Kolínskou katedrálu obklopila pěší zóna a z druhé strany vlakové nádraží.

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Největším monumentem Kolína je katedrála. Stavební práce začaly roku 1248 a trvaly přes 600 let. Od samého počátku bylo v projektu počítáno se severní a jižní věží o nuvěřitelné výšce 157 metrů, které jsou v současné době přístupné. Ale než se vydáte na ochoz věže, zvažte své sklony k závratím. Kovové schodiště a silný vítr tu udělají své.

Sladkou tečkou po prohlídce Kolína může být návštěva muzea čokolády, kde mají i tropický skleník, aby návštěvníkům názorně předvedli, v jakých podmínkách rostou kakaové boby. Dozvíte se vše o historii a výrobě čokolády, kterou zde můžete nakonec i ochutnat.

Brühl

Náš kulturní trojúhelník zakončuje Brühl, rodné město Maxe Ernsta s přepychovým rokokovým zámkem. Malíř Max Ernst patří mezi významné osobnosti moderního umění. Jeho dílo ovlivnily surrealistické a dadaistické proudy. Vytvořil si vlastní snový svět, kde se objevují prvky předkolumbovské Ameriky. Právě v Brühlu se podařilo nashromáždit jeho největší sbírku.

Muzeum Maxe Ernsta

Muzeum Maxe Ernsta

FOTO: Lucie Poštolková, Novinky

Rokokový zámek Augustusburg byl v Německu první stavbou svého druhu. Byl inspirací pro všechny další rokokové paláce. Největší perlou zámku je zdobené schodiště, které vypadá, jako by bylo celé z mramoru.

Zámecké zahrady Augustsburgu

Zámecké zahrady Augustsburgu

FOTO: fotobanka Profimedia

Pokud vám bude přát počasí, vydejte se do barokních zahrad ve francouzském stylu s vodotrysky, bazény a dekorativními trávníky.