Obyvatelé Barcelony mají plné zuby turistů promenujících se uprostřed města v bikinách. Proto město zahájilo kampaň, a apeluje na turisty, aby se oblékli, když opouštějí pláž.

Speciální plakáty mají přesvědčit turisty, aby se oblékli, když opouštějí pláž.

FOTO: fotobanka Profimedia

Obecní úřad katalánského města vydal speciální plakáty zobrazující oblečený pár a druhý v plavkách, který má přes sebe červený pruh. Snaží se tak jasně dát najevo, že promenovat se ulicemi jen v koupacím oblečení je nežádoucí.

"Chceme, aby lidé pochopili, že se nám to nelíbí. Sice to není zakázané či trestné, ale myslím si, že to není společensky ohleduplné," vysvětloval plakáty mluvčí radnice.

Teploty se pohybují okolo 20 až 25 stupňů a pláže se začínají zaplňovat.

FOTO: fotobanka Profimedia

V nadcházejících týdnech budou plakáty umístěny v metru, autobusech a všech veřejných prostorech.

Starosta města rozeslal dopisy do různých podniků, hotelů, barů i restaurací, aby podpořily kampaň proti bikinám ve městě a vyvěsily tyto plakáty.

Radnice nemá přesné údaje, kolik návštěvníků se ve městě pohybuje jen v bikinách, plavkách či jen v trenkách, ale má pocit, že je jich přespříliš. "Je to jen náš dojem," uvedl mluvčí radnice.

Radnice nemá přesné údaje, kolik návštěvníků se ve městě pohybuje jen v bikinách, plavkách či v trenkách.

FOTO: fotobanka Profimedia

Přečtěte si také: Na skok do Trevíru, nejstaršího města v Německu

Být v Trevíru majitelem pozemků je učiněné neštěstí. Ať kopnete při stavbě základů nového domu, podzemních garáží, nebo třeba kanalizace kamkoliv, s největší pravděpodobností narazíte na pozůstatky osídlení z dob starého Říma.

Více se dočtete ve Víkendu, páteční příloze deníku Právo.