České dráhy připravily ve spolupráci s DDM Prahy 5 pro děti tradiční Mikulášské jízdy, kdy bude vlak vyjíždět po oba dny z nádraží Praha Braník a projede postupně několik tras po pražských tratích.  

V plánu je i jízda několika tunely na „Posázavský pacifik“ do Davle. V sobotu se návštěvníci projedou večerní jízdou osvětlenou Prahou po „Pražském semmeringu“, na závěr je připravený ohňostroj od 19.15 hodin.

V parních vlacích bude procházet Mikuláš se svoji družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek. Pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.

V čele parního vlaku vyjede parní lokomotiva Čtyřkolák (řada 434.2186) z roku 1917, která poveze historickou soupravu sestavenou z vozů 3. třídy a bufetového vozu. Po oba dny se v Braníku představí liliputská železnice.

Děti do šesti let zdarma

Jízdné pro dospělé osoby je stanoveno na 160,- Kč. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za 80,- Kč. Místenka je v hodnotě 20,- Kč. Děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení (místenku).

Předprodej jízdenek a místenek je zajištěn na nádraží Praha Braník (telefon: 972 228 853) a to denně od 7.00 do 18.00 hod. Další informace na stránkách www.parnijizdy.ic.cz