Bávaro a Punta Cana

Pláže na východě ostrova mají pověst těch nejhezčích. Obě na sebe navazující oblasti mají na padesát kilometrů bělostných pláží, nad nimiž se sklánějí palmy. Většina tamních středisek nabízí program all inclusive a hosté z nich nemusejí vytáhnout paty. V blízkém okolí ostatně není nic, co by je k tomu lákalo. V Punta Cana je mezinárodní letiště, což také přispívá k celkovému pohodlí dovolené na východě ostrova.

V oblasti Bávaro a Punta Cana je na dvacet kilometrů překrásných pláží.

V oblasti Bávaro a Punta Cana je na dvacet kilometrů překrásných pláží.

FOTO: Bohuslav Borovička, Právo

Boca Chica a Juan Dolio

Dvě přímořská střediska, která jsou nedaleko hlavního města Santo Dominga. Nejsou tak „sterilní“ jako uzavřené komplexy dál na východ. Jsou tam rušné pláže, kam se jezdí rekreovat i mnoho domácích.

Jsou tam stánky se suvenýry, sem tam putují prodavači se zmrzlinou, ovocem a s nápoji. Hotelové komplexy jsou většinou o něco střídměji vybavené. Pro mnohé návštěvníky bude velkou předností možnost nahlédnout alespoň trochu do místního života. Samotné pláže, nabídka sportů, nebo atrakcí se od těch dalších příliš neliší.

Cabarete

Na severu ostrova je pláž Cabarete, která se pravidelně objevuje mezi pěti nejlepšími světovými „rejdišti“ milovníků windsurfingu a kiteboardingu. Neustálý vítr vytváří pro tyto sporty ideální podmínky a na Cabarete se každoročně koná několik mezinárodních profesionálních i amatérských soutěží.

Pláž Cabarete

Pláž Cabarete

FOTO: fotobanka Profimedia

Playa Dorada

V těsné blízkosti „severní metropole“, města Puerto Plata je Playa Dorada – zlatavá pláž.
Přímořské letovisko je největším all inclusive komplexem na světě. Tomu odpovídá i jeho vybavení a rozsah služeb, které jsou tam hostům k dispozici.

Sosúa

Pláž Sosúa je také na severním (atlantském) pobřeží, lemuje klidnou zátoku pod vysokými skalními útesy. Je to velmi oblíbené a tedy i patřičně rušné místo, mající pověst jedné z nejoblíbenějších pláží karibské oblasti.

V oblasti Bávaro a Punta Cana je na dvacet kilometrů překrásných pláží.

Překrásné pláže jsou jedním z hlavních lákadel Dominikánské republiky.

FOTO: Bohuslav Borovička, Právo

La Romana

Patří k oblastem s nejdelší tradicí přímořské rekreace. Tamní Casa del Campo byla původně soukromou rezidencí, ale postupně se rozrostla na jedno z největších a nejpřepychovějších přímořských středisek. Kromě Casa del Campo jsou v oblasti La Romana další komplexy, které nabízejí pohodlnou dovolenou.

Přečtěte si také: Kubánské pláže v okolí Havany

Na rozdíl od všeobecně známých kubánských letovisek se o těch, která jsou nedaleko Havany, moc neví. Všem společně se říká Východní pláže (Playas del Este) a je to několik letovisek, vzdálených od metropole co by kamenem dohodil.

Více se dočtete ve Víkendu, páteční příloze deníku Právo.