Můžete prozradit, kde jste trávila léto? Jestli jste vůbec stihla být na nějaké dovolené...

Výborně jsem si odpočala v Řecku, kde jsem byla v létě. A nyní se chystám do zahraničí na dva až tři měsíce. Doufám, že se mi podaří odjet po vánočních svátcích. Místo bych ráda přede všemi utajila. Chtěla bych si oddychnout od zdejšího shonu.

Ale konkrétní místo jste si už vybrala?

Ano. Jedu za přítelem. On by tam měl trénovat, tak tam pojedu s ním.

Agáta Hanychová

Agáta na dovolené v Řecku

FOTO: archiv Agáty Hanychové

Máte nějaké svoje oblíbené místo, které byste doporučila čtenářům? Ať už exotiku, nebo klasickou dovolenkovou destinaci?

Určitě bych doporučila Rhodos. Z dalších míst se ráda vracím na Rimini. A vůbec celou Itálii mám ráda.

Jak vám chutná italská kuchyně? Máte nějaké oblíbené speciality?

Přestože mám ráda Itálii, přímo nesnáším špagety i pizzu. Proto jsem si oblíbila veškeré mořské plody, například mušle na víně mi opravdu hodně chutnají.

Agáta Hanychová s přítelem Matoušem

Agáta s přítelem na dovolené

FOTO: archiv Agáty Hanychové

Kdybyste měla nějakého turistu provést památkami a přírodními krásami Česka, jaká místa byste vypíchla?

Samozřejmě bych mu ráda ukázala Prahu. A pak se mi hodně líbilo Znojmo, kde jsem byla nedávno na přehlídce. Takže bych jej vzala do Znojma, je to nádherné město. 

Do Ostravy bych mu nedoporučila jezdit. Naopak Brno se mi líbí. Pak bych neopomněla vzít jej do Černého Vola, kde mám dům. Jsou tam nádherné rybníky. Ale jednoznačně vede Praha.

Agáta Hanychová s přítelem Matoušem

Agáta Hanychová s přítelem Matoušem neodolali na dovolené vodní dýmce.

FOTO: archiv Agáty Hanychové

Ještě nám prozraďte, blíží se zimní sezóna. Jaké zimní sporty upřednostňujete? Snowboard, nebo lyže? Běžky, nebo brusle?

Jednoznačně uznávám snowboarding. Ráda bych si tuto zimu ozkoušela heliboarding, což je snowboarding při spuštění z helikoptéry...

...to je ale možné jen na Kavkaze, nebo v dalekých Spojených státech, ne?

Vždyť ano. Na snowboardu jezdím už dlouho, zhruba deset let. Jezdíme v lavinách a s pípákama (GPS lokátor - pozn. red.).

Lavinová pole ale v Česku nejsou nebo ano?

To ne. Jezdíme jen v zahraničí. Doufám, že si tuto sezónu najdeme nějaká vhodná místa pro heliboarding i jízdu v lavinách.

Heliboarding

Je sportovně-adrenalinový zážitek. Lze jej například provozovat na Kavkaze, ve Švýcarsku, v Itálii nebo Spojených státech. Helikoptéra vyletí s posádkou na požadovaná místa a následně se snowboardisté spouštějí dolů.

Heliboarding ve Švýcarsku

FOTO: www.tabc.travel

Aniž by tedy účastníci museli zdolávat horské svahy lanovkou, pohodlně se na vrchol dostanou pomocí helikoptéry. Terén vybere instruktor s přihlédnutím na přání účastníka. Ten může zvolit náročný terén, snazší, na slunných nebo stinných svazích, bez stromů nebo se stromy, ale vždy na panenské sněhové pokrývce.

Heliboarding ve Švýcarsku

Heliboarding ve Švýcarsku

FOTO: www.tabc.travel

Instruktor vždy pečlivě vysvětlí trasu, popíše případná úskalí a upozorní na možné komplikace. Účastníci heliboardingu by měli být zdatní snowboardisté. Ideální podmínky pro sjezd jsou po deváté hodině ranní. Dříve můžou být svahy namrzlé a jízda by byla tedy náročnější a nebezpečnější.

heliboarding

FOTO: www.tabc.travel