Pata rozhledny je umístěna v nadmořské výšce 1207,45 metrů nad mořem, hlavní vyhlídková plošina je ve výšce 27 metrů nad zemí, celkem rozhledna měří 30,85 metru. Pec rozhlednu na Hnědém vrchu vybudovala, aby vytvořila další snadno dostupný cíl výletů a odlehčila tak vrcholu Sněžky.

Rozhledna Na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou

Rozhledna bude otevřena, pokud bude v provozu lanovka na Hnědý vrch.

FOTO: ČTK

Návštěvníci z vyhlídkové terasy uvidí panorama hlavního krkonošského hřebene, především na Sněžku, Luční a Studniční horu, vidět je také turistické centrum Pece. Za příznivého počasí jsou z rozhledny vidět i Orlické hory a Jeseníky.

Na horním ochozu rozhledny, jejíž podstava je trojúhelníkového tvaru a tvoří ji dřevěné a ocelové sloupy, může najednou pobývat až petadvacet lidí. Vstup dětí do dvanácti let je povolen pouze v doprovodu aspoň patnáctileté osoby.

Rozhledna Na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou

Vyhlídková plošina se nachází v sedmadvaceti metrech.

FOTO: ČTK

Starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek vystupují na nejvyšší rozhlednu v Krkonoších na Hnědém vrchu. Vstup na rozhlednu je zdarma. Náklady na její zbudování dosáhly 12 milionů korun, většinu peněz poskytla Evropská unie.

Starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek na nejvyšší rozhledně v Krkonoších na Hnědém vrchu

FOTO: ČTK

Vybudování rozhledny stálo zhruba dvanáct miliónů korun a je součástí projektu Zkvalitnění dostupnosti a rozšíření doprovodné infrastruktury turistického střediska Pec pod Sněžkou, který Evropská unie podpořila zhruba 57 milióny korun.

Součástí projektu je vybudování nových lávek přes řeku Úpu a úprava pravého břehu Vlčího potoka do podoby lyžařské stezky. Dosud nejvyšší krkonošská rozhledna na Černé hoře u Janských Lázních měří 25 metrů, například kamenná rozhledna na hoře Žalý měří osmnáct metrů.