Silvestrovské oslavy jsou bujaré po celém světě. Pokud nejste jedni z těch, kteří chtějí sledovat jen internetové přenosy v teple svého domova, tak vám přinášíme několik tipů, jak výjimečně strávit poslední vteřiny tohoto roku a ty první toho nadcházejícího. O nejzajímavějších destinacích informoval magazín VIPmag.

Hřejivé tóny mrazivé Aljašky

Aljaška je vzhledem ke své poloze na severozápadě Severní Ameriky zemí poměrně mrazivou. I přes své chladné podnebí a jistou nedostupnost jsou zde lidé při oslavách Nového roku vřelí, plni entusiasmu, horlivosti a napjatého očekávání. Motto Aljašky zní: "North to the Future", tedy „Na sever za budoucností“, což má znázorňovat jakousi neutuchající naději a dobré vyhlídky.

Novoroční jízda na psím spřežení je jedním ze šlágrů Aljašky.:.Novoroční jízda na psím spřežení je jedním ze šlágrů Aljašky.foto: Profimedia

Oslavy Nového roku jsou příležitostí, kdy se místní obyvatelé setkávají se svými rodinami, aby společně přivítali další rok za doprovodu hudby. Silvestr je totiž v těchto končinách nocí plnou hudebního veselí. Různé kapely a skupiny vystupují po celou noc, davy lidí tancují a písničky znějí až do rána. Mezi největší atrakce novoroční Aljašky patří folkový festival v Anchorage, kde po celý týden zaznívá hudba od folku po jazz v doprovodu tanečníků.

Rytmy vášnivé Kuby

Azurové Karibské moře, Atlantik kobaltové barvy a bílé písky, to vše lemuje břehy Kuby. Nejen proto, ale i pro ryzí životní sílu patrnou na každém kroku, je Kuba jednou z nejpopulárnějších destinací Karibiku.

Možná i příjemné tropické podnebí přispívá k tomu, že jsou Kubánci při oslavách Nového roku plní entusiasmu. Je to pro ně období, kdy se má pohřbít starý rok, a lidé by se měli postavit k nové budoucnosti čelem plni očekávání, víry a naděje.

Oslavy probíhají v duchu tradic a stylových klubů, které provázejí první leden s veškerou svou vášní. Právě tady se slast a blaho mění ve skutečnost, a to ať už uvítáte další rok tancem na bílých plážích v Cayo Coco, rozehřátí rytmem v hudebních klubech, nebo třeba plaváním v klidných modrých lagunách po boku delfínů.

Ke kubánské pohodě patří i kvalitní doutníky a rum.:.Ke kubánské pohodě patří i kvalitní doutníky a rum.foto: Profimedia

Kuba je opravdovým lákadlem a počty turistů, kteří sem jezdí slavit Nový rok, to jen potvrzují. Zatoužíte-li ještě teď po novoroční Kubě, můžete využít zájezdů last minute, které se pohybují v cenovém rozmezí 35 000 - 85 000 korun.

Oslavy na Islandu, zemi kontrastů

Do protikladu k výbušným sopkám a gejzírům se staví vyrovnaný Atlantický oceán. Ano, takový je Island, ostrovní země plná kontrastů, jak těch přírodních, tak kulturních. Tradice v kombinaci s moderní dobou dodávají této zemi originální rozměr, ze kterého čiší skutečná energie. Oslavy Nového roku jsou charakterizovány láskou k zábavě, a o to víc je tato událost barevnější a dynamičtější.

Silvestr na Islandu stojí za pozornost. Vášeň, se kterou místní vítají svěží nový začátek, je obrovská.

Ledovcové jezero Jökulsárlón na Islandu:.Ledovcové jezero Jökulsárlón na Islandufoto: Profimedia

Stejně jako po celý rok, i ve svátečním čase se hlavním centrem stává Rejkjavík. Toto hlavní město oslňuje svou živostí a směsicí tradic a moderní doby. Každý si zde přijde na své, ať už dává přednost odkazu dob dávno minulých, nebo veselému křepčení na diskotékách a pulsujícímu nočnímu životu v barech.

Island je zemí, kam se vzhledem k podnebí pořádají poznávací zájezdy pouze v určitých měsících roku, sami se tam však můžete vydat kdykoliv. Ceny letenek v období svátků na konci roku se dají sehnat od 17 000 korun.

Bosé procházky po thajském ostrově Phi Phi

Mnoha z nás se při spojení vánočních svátků a Thajska vybaví tsunami, které v této zemi jen desítky hodin po Štědrém dnu udeřilo a napáchalo obrovské škody. Věřme, že historie se neopakuje. Na ostrově Phi Phi byste už nyní nepoznali, že se zde podobná katastrofa udála.

Pláže ostrova Phi Phi neurazí ani ty největší romantiky.:.Pláže ostrova Phi Phi neurazí ani ty největší romantiky.foto: Profimedia

Nekončící romantika plná večeří u svíček, večerních procházek po pláži naboso, to vše vám thajský ostrov Phi Phi nabídne. Když odlétnete po Štědrém dnu a vyberete si devítidenní pobyt (včetně cesty), zaplatíte zhruba něco málo pod 60 000 Kč na osobu. Máte však zaručené teplo a to, že na tento Silvestr nezapomenete.

Bílé pláže Cancúnu

Mexiko není letecky nikterak blízko, ale zažijete cenově dostupnější silvestrovské oslavy v tak luxusním a exotickém prostředí, jaké skrývá mexický Cancún. Sami místní sice už Cancún příliš nedoporučují vzhledem k obrovskému množství turistů. Ti znalejší ho s trochou nadsázky hanlivě označují jako mexické Bibione. Pravdou zůstává, že v kvalitním pětihvězdičkovém hotelu se zde budete cítit jako králové.

Pláže Cancúnu jsou někdy přelidněné, na kráse však neztrácejí.:.Pláže Cancúnu jsou někdy přelidněné, na kráse však neztrácejí.foto: Profimedia

Cenově počítejte na čistý týden pobytu nejméně s 50 000 korunami na osobu, za opravdový luxus si ale ještě hodně připlatíte. Silvestr si zde však na rozdíl od exotických ostrůvků můžete užít opravdu naplno. Pokud tedy nechcete o půlnoci jen usrkávat Moët a pozorovat měsíc, je Cancún dobrou exotickou volbou.