Pokud se vypravíte na Mallorcu, vezměte si sebou raději německo-český slovník. Místní obyvatelé se totiž přizpůsobili náporu německých turistů. Všechny nápisy jsou v němčině a když vás někdo osloví, pak jedině německy. Promluvte na někoho španělsky a uvidíte jakou bude mít radost.

Milovníci klasické španělské kultury by měli navštívit středozemí ostrova, kde poznají typický venkovský život. V městečku Sinaeu probíhají každý týden trhy, kde si vybere snad každý. Široký výběr od kožených výrobků (peněženek i kabelek), potravin (převažují uzené sýry a maso), různé květiny, proutěné výrobky a koupit si zde můžete i oslíka, psa nebo andulku.


:. Turisty lákají nejen hotelové komplexy ale i malé obchůdky. foto: Novinky/Lucie Poštolková

Větrný mlýn:. Krajina na Mallorce je doslova posetá větrnými mlýny.foto: Novinky/Lucie Poštolková

Trh ve městě Sineu:. Trh ve městě Sineufoto: Novinky/Lucie Poštolková

Stánek s uzeninami ve městě Sineu:. Stánek s uzeninami ve městě Sineufoto: Novinky/Lucie Poštolková

Autobusové nádraží v Palma de Mallorca:. Autobusové nádraží v Palma de Mallorcafoto: Novinky/Lucie Poštolková

Kdo nebyl v hlavním městě Palma de Mallorca, jako by ani na Mallorce nebyl. Do metropole pořádají cestovní kanceláře fakultativní výlety i s průvodcem. Pokud však dáváte přednost volnějšímu tempu s mapou v ruce, do města se dostanete i hromadnou dopravou.

Potíž je jen v tom, že autobusy bývají přeplněné, zvláště během sezóny. Navíc někteří řidiči neberou víc cestujících než je počet míst k sezení. Na zastávkách proto bývá tlačenice a je důležité dávat si pozor na místní kapsáře, kteří využívají nepozornosti turistů.

Kromě mnoha obchodů nabízí hlavní město také spousty architektonických památek. Staré centrum se nachází hlavně v okolí katedrály La Sineu, kde stojí vstup čtyři eura. Nebo se můžete vydat na gotickou pevnost Belvere, ke které jezdí vláček z centra. Pěšky je to totiž poměrně daleko.

Katedrála La Seu v Palma de Mallorca:. Katedrála La Seu v Palma de Mallorcafoto: Novinky/Lucie Poštolková


Dopravu v Palmě zajišťují mopedy:. Dopravu v Palmě zajišťují převážně mopedy.foto: Novinky/Lucie Poštolková


Španěl hrající španělské klasické meloddie:. Španěl hrající klasické španělské melodiefoto: Novinky/Lucie Poštolková

Demonstrující Španělé před parlamentem v Palma de Mallorca:. Demonstrující Španělé před parlamentem v Palmě de Mallorcafoto: Novinky/Lucie Poštolková

Ke španělské kultuře neodmyslitelně patří klasická hra na kytaru, na kterou narazíte i u katedrály La Seu. Lze tady spatřit hudebníky, kteří jen tak pro potěšení drnkají klasické melodie. Druhou tvář španělského temperamentu můžete při troše štěstí vidět před parlamentem, místě demonstrací.

Vyhlídka na mysu Formentor:. Vyhlídka na mysu Formentorfoto: Novinky/Lucie Poštolková

Jedním z výletů, které nabízí cestovní kanceláře, je vyhlídka na mys Formentor na severovýchodě ostrova. Na své si přijdou milovníci adrenalinových výšek. Ale pokud vám počasí nebude přát - bude opar nebo zataženo, o panoramatické vyhlídky přijdete.

Pohled z mysu Formentor:. Pohled dolů na moře z mysu Formentorfoto: Novinky/Lucie Poštolková