Ve dnech od 12. října do 12. listopadu budou mít návštěvníci jižního Tyrolska možnost využít nabídku zaměřenou na ochutnávku a poznávání jihotyrolského vína v oblasti Girlan, která leží nedaleko Bolzana.

Z vesnice Girlan se dá pohodlně dojít k hradu Sigmundskron, v němž je umístěna jedna z expozic horského muzea horolezce Reinholda Messnera. Ze středověkého hradu je úchvatný výhled na Bolzano.

Kouzelná příroda údolí Eisacktal/Valle Isarco

Návštěva muzea, stejně jako prohlídka vinic s odborným výkladem, je součástí sedmidenního pobytu za 238 eur na osobu. Přestože jsou slavnosti zaměřeny především na hodování, jejich součástí bývají také procházky do přírody, která je na podzim v jižním Tyrolsku okouzlující. To platí zejména pro údolí Eisacktal/Valle Isarco, jehož svahy jsou porostlé mohutnými kaštanovníky.

Právě kaštany jsou další plodinou neodmyslitelně spojenou s podzimním svátkem. Už dávno nejsou k dostání jen v papírových kornoutech na ulici. Místní kuchaři je používají jako základní ingredienci k řadě pokrmů od polévek a nádivek až po cukrářské výrobky. Rozemleté na mouku se přidávají do pečiva, chleba, dortů nebo pudinků. Čerstvě upražené kaštany přijdou k chuti během koštování mladého vína.