Unikátní muzeum Corpus, které bylo otevřeno letos 20. března, leží v městečku Oegstgeest kousek od Amsterdamu asi 15 km směrem na Haag.

Z lýtka se návštěvníci dostanou otevřenou ranou dovnitř těla. Jen co tam budete, předvedou vám, co se děje, když dřevěná tříska projde pokožkou.

Děti mají jedinečnou možnost prozkoumat lidské tělo zevnitř. Foto: Corpus-experience.nl

Potom se přesunete do "děložního divadla". Tam si nasadíte 3D brýle a sledujete, jak se před vámi mohou málem přetrhnout spermie, aby byly co nejdříve u vajíčka a mohli ho oplodnit.

V žaludku vám promítnou video, ve kterém úspěšně působí žaludeční kyseliny na kus sýra, jak jinak, jsme v Holandsku. Poté, co se sýr, anebo spíš to, co z něj zbývá, vydá dál trávicím traktem dolů, návštěvník naštěstí pokračuje směrem vzhůru, do plic, srdce, úst, nosu a ucha.

Návštěvníci si mohou projít celým lidským tělem. Foto:Corpus-experience.nl

V nose ucítíte vůni sena a v zátylku ucítíte vlnu mohutného kýchnutí. Cíl cesty je až na vrcholu, samozřejmě v mozku. Tam se mezi neurony poučíte, jak to všechno v mozku funguje.

Otevřeno je od úterý do neděle 9:30 - 17:00, v pondělí je zavřeno. V červenci a v srpnu je však otevřeno všechny dny v týdnu i v pondělí. Vstupenky se musí rezervovat přes internet předem.

Pohled na muzeum Corpus, které připomíná sedícího člověkaFoto: Corpus-experience.nl

Vstupné je pro dospělé 16,50 EUR (cca 430 Kč) na osobu a pro děti 14 EUR ( cca 360 Kč) na osobu, celá cesta tělem trvá přibližně 55 minut. Vstup je povolen návštěvníkům od 8 do 88 let.