Pro statisíce Čechů, kteří se chystají na dovolenou do Chorvatska přišla ideální doba ke koupi letního zájezdu. V posledních 3 týdnech totiž kvůli nejasným informacím výrazně klesl zájem o tuto destinaci.

Vysoký počáteční zájem o zájezdy do Chorvatska byl na čas ochlazen na bod mrazu nejasnými informacemi o omezení vstupu do Chorvatska pro děti. Tyto nejasnosti byly definitivně vyřešeny, když chorvatská strana odsouhlasila oficiální dvojjazyčný formulář.

Formulář najdete ZDE

V případě rodinné dovolené, školních či sportovních výletů nemusí čeští turisté předkládat na hranicích kromě pasu nic jiného. Potvrzený formulář je ve své podstatě potřeba pouze tehdy, kdy cestují prarodiče s vnoučaty či nezletilé děti samotné.

Kromě jména dítěte, datumu narození a bydliště, musíte ve formuláři vyplnit také účel cesty a jméno osoby, která bude dítě na pobytu doprovázet. Povinně vyplňujete také datum pobytu.

Chorvatsko stále patří na první místo z hlediska zájmu českých turistů. Podle oficiálních statistik tam loni vycestovalo přes 670 tisíc Čechů.