Hlavní obsah
Nábytková sestava ze švédské borovice. Vybírat můžete stoly, lehátka, taburety, polohovací křesla i pohodlné lavice. Foto: Moutfield,

Vybíráte zahradní nábytek? Teď je ten pravý čas

Oblíbeným zahradním nábytkem je v posledních letech díky své kvalitě a atraktivitě především ten z tropických dřevin, ze švédské borovice i z moderních materiálů, jako je umělý ratan, hliník či tahokov.

Nábytková sestava ze švédské borovice. Vybírat můžete stoly, lehátka, taburety, polohovací křesla i pohodlné lavice. Foto: Moutfield,
Vybíráte zahradní nábytek? Teď je ten pravý čas

Protože nábytek na zahradu pravděpodobně nepatří mezi zboží, které byste chtěli kupovat každý rok, vybírejte u prověřených prodejců, kde nehrozí problémy s kvalitou a kde si můžete konkrétní výrobek důkladně vyzkoušet. Rozumným vodítkem při výběru je i záruční lhůta.

A jaký nábytek je dlouhodobě nejvyhledávanější? Spojením moderního designu, vysoké trvanlivosti a pohodlí láká zahradní nábytek z odolného teaku s atraktivním medovým nádechem. Vyniká vysokou odolností proti vlhkosti, hnilobě, plísním a škůdcům i velmi nízkými nároky na údržbu . Vysoký obsah teakového oleje a kaučuku brání korozi železných spojů. Snadno snáší střídání suchého a vlhkého prostředí, proto může zdobit zahradu po celý rok.

Švédská borovice i nezaměnitelné meranti

Pozadu nezůstává ani zahradní nábytek ze švédské borovice – dřeviny z lesů za severním polárním kruhem. Je tvrdší a trvanlivější než středoevropský druh, proto velmi dobře odolává tuzemskému klimatu. Vybírat můžete mezi stoly, lehátky, taburety, polohovacími křesly i pohodlnými lavicemi.

Vedle nábytku ze švédské borovice jsou v zahradách k vidění nábytkové sestavy z meranti. Tvrdé dřevo zajímavého červenohnědého zbarvení dlouhé životnosti je díky své barvě snadno rozpoznatelné od ostatních druhů dřevin. Odolává vodě, dřevokaznému hmyzu i sluníčku. Vyznačuje se kvalitní ergonomickou konstrukcí.

Moderní materiály na zahradu, terasu i do interiéru

Pozornost majitelů zahrad a teras si v posledních letech získaly moderní materiály jako dural, tahokov a umělý ratan. Zahradní nábytek z duralu – slitiny hliníku a mědi – je oproti čistému hliníku nepatrně těžší, ale až pětkrát pevnější i tvrdší. Přírodními vlivy je téměř nezničitelný. Barevné odstíny dřevěných područek, kterými jsou křesla, židle a lehátka často vybavena, nábytek elegantních linií přirozeně projasňují. Navíc si díky nim pak můžete vytvořit pěknou sestavu například v kombinaci s teakovým stolem.

Dřevěné područky hliníkových křesel elegantní nábytek přirozeně projasňují. Díky nim si pak můžete vytvořit pěknou sestavu například v kombinaci s teakovým stolem.

Foto: Archiv,

Moderní ratan na zahradu i do interiéru

Místo na tuzemských zahradách si snadno vydobyl ratanový nábytek v mnoha vkusných barvách. Nejčastější jsou přitom tmavé odstíny – hnědá a černá, ale najdete i světle hnědou či stříbrnou. Zahradní nábytek z umělého ratanu můžete umístit ven i do vnitřních prostor domu. Díky svým vlastnostem totiž snáší jakékoli rozmary počasí a díky designu se kromě zahrady perfektně hodí i do haly či zimní zahrady.

Zahradní nábytek má přinášet především pohodlí. Při nákupu si jej proto nebojte vyzkoušet – posaďte se do něj a do lehátka se položte. Zeptejte se i na způsob údržby. Právě nyní si navíc můžete nábytek na zahradu pořídit ve speciálních akcích prodejců až za polovic. S velkou slevou pořídíte také zahradní grily na plyn či na dřevěné uhlí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků