Hlavní obsah
Foto: Mountfield,

Nalaďte trávník do jarních barev

Komerční článek – Jaro už se mílovými kroky hlásí o slovo. V zahradách se začínají objevovat první sněženky, trávníky se zvolna probouzejí po zimním spánku. Ptáci prozpěvují, všechno se pomalu začíná zelenat a to je pro všechny zahrádkáře signál, že za pár dní naplno vypukne kolotoč jarních prací.

Foto: Mountfield,
Nalaďte trávník do jarních barev

Kromě toho, že byste měli mít nachystané stroje, které hned na začátku jara využijete, jako vertikutátor, sekačku nebo pilku na prořez stromů, začněte už také myslet i na zkrášlení svých trávníků.

Aby se váš trávník po zimě patřičně probral k životu a po celou sezónu byl sytě zelený a hustý, musíte mu k tomu trochu pomoci. Ideální scénář je začít v březnu vertikutací. Po ní pár dní počkejte a nezapomeňte odhalená holá místa dosít. Jaká by měla být kritéria pro volbu osiva? „V první řadě si musíte uvědomit, jak velké zátěži bude váš trávník vystaven a v jakých podmínkách roste,“ říká Tereza Pivodová ze společnosti Mountfield.

Travní směs vhodná do zahrad rodinných domů, parků, na reprezentativní plochy a okrasné trávníky. Cena 109,00 Kč.

Foto: Mountfield,

„V naší nabídce jsou osiva pro okrasné trávníky, zatěžované trávníky včetně sportovních ploch v podobě fotbalových stadiónů či golfových hřišť nebo speciální směsi do stínu. Ty díky vysokému obsahu lipnice nízké zaručují perfektní trávník i v místech s nedostatkem slunce. Dobře roste i ve stínu stromů a budov,“ prozrazuje Pivodová.

ravní odrůda, která snáší dobře zátěž a vydrží i sušší období. Cena 109 Kč.

Foto: Mountfield,

Mountfield travní směsi dlouhodobě testuje, aby svým zákazníkům nabídl špičkovou kvalitu. Pro letošní rok pokračuje s prémiovými nizozemskými osivy GREENPARK a nově do nabídky zařadil špičková osiva Mountfield vyrobená v České republice.

Všechny travní směsi vynikají rychlou klíčivostí, sytější barvou a vysokou regenerační schopností. „Nabídka je opravdu pestrá a vyberou si i ti nejnáročnější uživatelé včetně profesionálů,“ říká Tereza Pivodová.

Trávník by měl rovněž dostat kvalitní trávníkové hnojivo. Výběr je široký a záleží na každém, jaké zvolí. Pro tuto dobu je ideální hnojivo Jaro–Léto. Obsahuje vysoký podíl dusíku pro bujný růst, hořčík dodá trávníku sytě zelenou barvu. Hnojivo je vhodné i pro přihnojování v průběhu roku.

Posiluje travní stébla a zlepšuje jejich odolnost proti sešlapání. Cena 55 Kč.

Foto: Mountfield,

Pro všechny typy okrasných trávníků je skvělou volbou Organo – minerální hnojivo, které se může používat během celého vegetačního období. Posiluje travní stébla a v trávníku působí až dva měsíce. Navíc je šetrné k vašim domácím mazlíčkům. Nemusíte mít tedy strach, že kdyby nedopatřením váš pejsek či kočka pár granulí snědli, něco se jim stane.

Kvalitní travní osivo i hnojivo jsou základem každé zahrady či parku. Když vše nakoupíte pod jednou střechou v Mountfieldu, můžete si být jisti, že váš trávník bude v perfektní kondici. A sousedi zblednou závistí.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků