Hlavní obsah
Příjemně teplou vodu, lákající ke koupání, ocení malí i velcí. Foto: Archiv,

Jak ohřívat bazén, když počasí vodním radovánkám zrovna nepřeje?

V letních měsících se o příjemnou teplotu vody v bazénu obvykle postará sluneční svit a proudění horkého vzduchu. Rozhodně na to ale nespoléhejte. Budete-li dobře připraveni, nezaskočí vás ani několikadenní zamračená obloha a ke všemu si luxus teplého bazénu budete užívat ještě týdny po konci prázdnin.

Příjemně teplou vodu, lákající ke koupání, ocení malí i velcí. Foto: Archiv,
Jak ohřívat bazén, když počasí vodním radovánkám zrovna nepřeje?

Tepelná čerpadla zvládnou spolehlivě vyhřát bazén již při venkovní teplotě 12° C. Pokud jste se k jejich instalaci nerozhodli při stavbě bazénu, snadno ho nainstalujete také k bazénu již funkčnímu. Provoz čerpadla je velmi úsporný. Ke každé spotřebované 1kWh elektrické energie dokáže získat a zpracovat k vašemu užitku další 4 kWh ze vzduchu. Platíte tedy jen pětinu jeho odvedeného výkonu. Tepelné čerpadlo přitom zvládá bez problémů ohřívat vodu na příjemnou teplotu (např. 30°C) po většinu roku.

Tepelné čerpadlo vám umožní mít v bazénu takovou teplotu vody, jakou máte nejraději.

Foto: Mountfield,

Levnější variantou je solární ohřev vody. Ten zapojíte jednoduše do filtračního okruhu bazénu za pískovou filtraci a voda ohřátá slunečním zářením proudí zpět. Tímto způsobem dokáže solární ohřev zvýšit teplotu vody ve vašem bazénu až o 6°C. Funkce ohřevu je ale na slunečním záření závislá.

Solární ohřev SPIRAL je skvělý jak pro ohřev vody v bazénu, tak i pro ohřev užitkové vody.

Foto: Mountfield,

Ušetřit teplo i energii vám ale pomůže také například funkční zastřešení bazénu. Pokud chcete mít nad teplotou vody v bazénu plnou kontrolu, instalace tepelného čerpadla nebo solárního ohřevu je dobrou volbou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků