Hlavní obsah
Umělý vodní proud v zahradním bazénu, který umí vykouzlit závěsný protiproud, je zdrojem radosti a nových zážitků. Foto: Mountfield,

Hit letní sezóny v Česku. Nekonečný bazén

Máte na zahradě úžasný rodinný bazén a lámete si hlavu s tím, jak si v něm ještě lépe zaplavat? Zkuste si k němu instalovat plavecký protiproud. V okamžiku dostane váš bazén úplně jinou dimenzi. Bez nadsázky bude nekonečně dlouhý.

Umělý vodní proud v zahradním bazénu, který umí vykouzlit závěsný protiproud, je zdrojem radosti a nových zážitků. Foto: Mountfield,
Hit letní sezóny v Česku. Nekonečný bazén

Letošní léto je opravdu vydařené. Přestože parna na několik dní vystřídaly deště, mají se teploty kolem třicítky opět co nevidět vrátit. ”Díky nádhernému létu si lidé koupání v bazénech mohou užívat skutečně naplno. A proto jsou vedle pískových filtrací nebo bazénových vysavačů obrovským hitem i plavecké protiproudy,“ komentuje Radek Hanzlík obrovský letošní zájem o bazény a doplňkovou bazénovou výbavu.

„Je totiž faktem, že právě díky tomuto jednoduchému zařízení si může každý dosyta zaplavat v libovolně velkém bazénu. Tedy i v takovém, který má menší rozměr,“ dodává Hanzlík.

Závěsný typ plaveckého protiproudu je vhodný pro většinu typů zapuštěných i nadzemních bazénů a dá se instalovat i dodatečně.

Foto: Archiv,

Jak protiproudy fungují? Princip je překvapivě jednoduchý. V jejich těle je zabudováno výkonné čerpadlo, které odebírá vodu z bazénu a pod silným tlakem ji speciálně konstruovanou tryskou žene zpět. Tryska, která je umístěna pár centimetrů pod hladinou, vytváří proud vody, proti němuž plavete – stejně jako třeba v řece.

Tento závěsný protiproud Aqua Jet 100 může chrlit od šedesáti až do úctyhodných 100 m3 vody za hodinu. Vlevo detaily osvětlení a trysky, které jsou jinak skryty pod hladinou.

Foto: Mountfield,

K dostání jsou takzvané protiproudy zabudované, které se instalují do korpusu zapuštěného bazénu souběžně s jeho výstavbou. Ale pokud už zapuštěný bazén na zahradě máte, nebo pokud máte bazén nadzemní, nemusíte vůbec naříkat. Zvolit si totiž můžete protiproud závěsný. Jak se závěsný protiproud k bazénu instaluje?

„Už z názvu je patrné, že jejich instalace k naprosté většině typů bazénů je v mžiku hotová. Jednoduše se vybalí z krabice, připojí k zásuvce (230 V) a zavěsí přes horní okraj bazénu. Pak už stačí jen stisknout knoflík a spustit proud vody. Tyto protiproudy jsou vhodné i k nadzemním nebo částečně zapuštěným bazénům. Pro takový případ instalace je potřeba si ještě přikoupit speciální teleskopický stojan,“ vysvětluje Radek Hanzlík.

Plavecké protiproudy fungují na velmi jednoduchém principu.

Foto: Aqua Jet,

Moderní plavecké protiproudy se dají pomocí tlačítek nebo regulačních knoflíků lehce obsluhovat ze břehu i přímo z vody. Sílu proudu si každý může nastavit podle momentální chuti. Pokud chcete jen tak plavat v líně plynoucí vodě, prosím. Pokud máte chuť sportovně bojovat s peřejemi, taky žádný problém. A spousta lidí se protiproudem nechává i masírovat. Příjemnou vychytávkou jsou také LED světla (jednobarevná i vícebarevná), která jsou zabudovaná v podhladinové části protiproudu. Bazén bude při vašem večerním plavání nejen krásně ozářen, ale zároveň se po setmění stane luxusní ozdobou vaší zahrady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků