Hlavní obsah

Dřevěné posezení

Přestože v roli výrobního materiálu zahradního nábytku se v poslední době stále častěji uplatňují například plasty a kovy, hlavní role zde stále připadá dřevu. Coby přírodní materiál nejlépe ladí s přírodou.

Dřevěné posezení

Trh vám dnes předkládá pestrou nabídku dřevěného nábytku. Můžete vybírat z různých druhů dřeva, povrchové úpravy, designu a samozřejmě ceny.

Dřevěný zahradní nábytek, pokud má mít uspokojivě dlouhou životnost, musí odolávat povětrnostním vlivům. Jeho výrobním materiálem by mělo být kvalitní masivní dřevo, které by nemělo postrádat patřičné ošetření v podobě impregnace a vhodné povrchové úpravy. Zahradní nábytek by vám ale měl poskytnout i náležité pohodlí, možnost relaxace. Ani vzhled venkovního posezení není zanedbatelný. V žádném případě by nemělo ubližovat ani samotné zahradě.

Sestava nábytku ze severské borovice si najde místo na každé terase.foto: Mountfield

Na co dát pozor
V různých obchodech lze koupit poměrně hezký nábytek za velmi nízkou cenu. Důvodem je, že tento zahradní nábytek je většinou vyroben z měkkého, často odpadního dřeva. Za dva roky poznáte, že koupě, která se zdála výsostně výhodná, byla naopak vysoce prodělečnou záležitostí. Kvalitní zahradní nábytek se dnes nejčastěji vyrábí z tvrdého dřeva, nejčastěji exotického – teaku, meranti, eukalyptu, a severské borovice. Hodně vám v tomto směru napoví záruční doba, kterou výrobce na svůj výrobek poskytuje. V žádném případě byste neměli kupovat nábytek, se záruční dobou nižší než pět let.

Ilustrační fotofoto: Mountfield

Prodejce byste si měli vybírat nejen podle cenové nabídky a sortimentu, ale i podle služeb, které vám nabízí. To znamená, pokud potřebujete, zahradní nábytek by vám měli dovézt na místo a tam ho složit. V žádném případě by také neměla chybět informace, jak se o nábytek starat, aby vám co nejdéle vydržel v dobrém stavu. Přestože údržba kvalitního nábytku je velmi snadná, neměli byste ji dřevu coby přírodnímu materiálu odepřít.

A ještě maličkost – pamatujte na návštěvy - k velkému stolu si kupte větší počet křesel.

Sestava dřevěného nábytku z tropického dřeva merani.foto: Mountfield

Vysoká tvrdost a odolnost
To jsou vlastnosti exotického dřeva meranti. Zásluhou těchto vlastností si získává zahradní nábytek stále větší popularitu na celém světě. Zahradám sluší i díky své červenohnědé barvě. Uživatelé ocení pohodlné posezení, které jim nabízí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků