Pro nádoby umístěné venku je důležitá odolnost a mrazuvzdornost. K dispozici jsou plast, kov, sklolaminát, keramika nebo terakota. Čím větší je nádoba, tím větší rostlinu si můžeme dovolit.

Keramika do přírody. Atmosféru, pohodu a vůni venkova miluje v létě každý. K dobrému odpočinku patří pohodlný zahradní nábytek, nízký stolek na kávu a stylový keramický květináč na stálezelený buxus.

Keramika do přírody. Atmosféru, pohodu a vůni venkova miluje v létě každý. K dobrému odpočinku patří pohodlný zahradní nábytek, nízký stolek na kávu a stylový keramický květináč na stálezelený buxus.

FOTO: La Natura

Umí se zazelenat. Kbelík a zároveň květináč, který se snadno přenáší a lze jej použít kdekoliv. Objem 10 l, výška 27 cm, vnější průměr 27 cm, cena 199 Kč.

Umí se zazelenat. Kbelík a zároveň květináč, který se snadno přenáší a lze jej použít kdekoliv. Objem 10 l, výška 27 cm, vnější průměr 27 cm, cena 199 Kč.

FOTO: Ikea (2x)

Kouzelná stěna z rostlin. Kolem ochranného zábradlí na terase můžeme vytvořit hezkou stěnu z rostlin. Pohled do zeleně nás zklidní, kochat se můžeme celý rok. Střídáme stálezelené rostliny s listnáči a trvalkami.

Kouzelná stěna z rostlin. Kolem ochranného zábradlí na terase můžeme vytvořit hezkou stěnu z rostlin. Pohled do zeleně nás zklidní, kochat se můžeme celý rok. Střídáme stálezelené rostliny s listnáči a trvalkami.

FOTO: Living in green (3x)

K pěstování v nádobě jsou vhodné snad všechny rostliny, vždy záleží na kvalitní péči. Náchylnost k namrzání je z největší části dána polohou terasy, podle toho sázíme vhodné rostliny.

Usaď buxus do nádoby. Jednoduché nádoby na stálezelené rostliny kreativně aplikujte i do okrasného záhonu. S citem a vkusem vyniknou zejména na větší terase.

Usaď buxus do nádoby. Jednoduché nádoby na stálezelené rostliny kreativně aplikujte i do okrasného záhonu. S citem a vkusem vyniknou zejména na větší terase.

Truhlík na zábradlí. Bojujete s místem, protože na lodžii je tak akorát prostor na posezení a malý gril? Tento truhlík lze chytře zavěsit na zábradlí a pěstovat v něm bylinky. Délka 51 cm, šířka 19 cm, materiál ocel, cena 299 Kč.

Truhlík na zábradlí. Bojujete s místem, protože na lodžii je tak akorát prostor na posezení a malý gril? Tento truhlík lze chytře zavěsit na zábradlí a pěstovat v něm bylinky. Délka 51 cm, šířka 19 cm, materiál ocel, cena 299 Kč.

„Chybou je, když v zimě rostliny nezaléváme, zejména ty stálezelené. To je častý důvod úhynu zeleně, spíše než umrznutí,“ vysvětluje Lenka Vyhnálková z firmy Living in green.

Nenápadný, ale užitečný. Plechový kyblík na první pohled asi nezaujme, ale věřte, dokáže divy! Když ho využijeme jako netradiční nádobu na jehličnany nebo uvážeme kytici lučních rostlin, bude na stole aranžmá vypadat nádherně. Cena od 209 Kč.

Nenápadný, ale užitečný. Plechový kyblík na první pohled asi nezaujme, ale věřte, dokáže divy! Když ho využijeme jako netradiční nádobu na jehličnany nebo uvážeme kytici lučních rostlin, bude na stole aranžmá vypadat nádherně. Cena od 209 Kč

FOTO: Bella Rose

Květináč XXL. Sníte o zeleninové a bylinkové zahradě? Tento polypropylenový květináč má čtyři nohy a nabízí dostatek prostoru pro zahradnickou vášeň. Velikost 104 x 80 cm, bílé provedení, cena 6999 Kč.

Květináč XXL. Sníte o zeleninové a bylinkové zahradě? Tento polypropylenový květináč má čtyři nohy a nabízí dostatek prostoru pro zahradnickou vášeň. Velikost 104 x 80 cm, bílé provedení, cena 6999 Kč.

Nápad od designéra. Designéři přemýšleli, jak nechat rozkvést zahradu uprostřed města. Chtěli se obejít bez těžkých keramických květináčů, a proto vyvinuli textilii – ekologický květináč. Je voděodolný a zároveň prodyšný, k rostlinám šetrnější.

Nápad od designéra. Designéři přemýšleli, jak nechat rozkvést zahradu uprostřed města. Chtěli se obejít bez těžkých keramických květináčů, a proto vyvinuli textilii – ekologický květináč. Je voděodolný a zároveň prodyšný, k rostlinám šetrnější.

„Důležité je rovněž, aby z nádoby mohla odtékat voda, zvláště když do ní prší. Myslíme i na drenáž a kvalitní substrát se složkou, která udrží vodu,“ dodává odbornice.

Svítí jako světluška. Na terasy, balkony, u zahradních cest i do interiéru jsou skvělé svítící květináče, jejichž součástí je LEDka. Květináč je odolný vůči vodě a UV, vydrží výkyvy teplot, cena od 3499 Kč.

Svítí jako světluška. Na terasy, balkóny, u zahradních cest i do interiéru jsou skvělé svítící květináče, jejichž součástí je LEDka. Květináč je odolný vůči vodě a UV, vydrží výkyvy teplot, cena od 3499 Kč.

Klasikou je terakota. Glazovaná keramika nebo terakota patří mezi prověřené stálice. Zejména ta ručně vyráběná, mohutná a těžká, které nehrozí povalení větrem. Sesázet k sobě můžeme různě vysoké rostliny, vytvoří zajímavou aranž.

Klasikou je terakota. Glazovaná keramika nebo terakota patří mezi prověřené stálice. Zejména ta ručně vyráběná, mohutná a těžká, které nehrozí povalení větrem. Sesázet k sobě můžeme různě vysoké rostliny, vytvoří zajímavou aranž.