Dobrá kombinace je základní recept skoro na všechno, co si na zahradě vysadíte, ať už jde o truhlíky, záhony, nebo o celou zahradu. Je nesporné, že všechny květiny jsou krásné, aby tak ale i vypadaly, musíte k nim vybrat i správné sousedy. Barevné ladění je vlastně to poslední, čím byste se měli řídit. Pro balkonové rostliny je nejdůležitější, aby měly rostliny stejné nároky na stanoviště.

Zatímco na záhonu mají rostliny možnost si trochu pomoci hlubším zakořeněním, v truhlíku jsou tyto možnosti omezené. Proto je správný výběr balkonovek důležitý a neměl by se řídit jen akcemi a slevami v zahradních centrech. Nemáte-li například stinný balkon na sever, roztomilé voskovky vám prostě na tom západním ani pořádně nezakoření.

FOTO: Shutterstock

 Převislé a kompaktní

Významné také je, jak chcete, aby truhlíky vypadaly v plné sezoně. Někdo dává přednost bohatým převisům, jinému se líbí kompaktní výsadba. I to by mělo hrát při výběru květin svou roli. Při výsadbě se snažte každé rostlině vyhradit dostatečný prostor a truhlíky zbytečně nepřehušťujte. Správně vysazený truhlík by měl hned po výsadbě vypadat, že by se do něj ještě něco vešlo, a rozhodně by měl být vidět povrch půdy.

FOTO: Shutterstock

 www.floranazahrade.cz