Jak správně vybrat slunečník, který bude splňovat všechny potřebné funkce? Než se pro koupi rozhodnete, v prodejně si jej pečlivě prohlédněte a zjistěte, co všechno umí.
„Samozřejmostí by měla být střecha z vodoodpudivého stálobarevného materiálu, odolná vůči povětrnostním podmínkám, a zcela snadná manipulace se slunečníkem při otevírání a zavírání," říká specialistka Barbora Mudráková.

Na trhu dnes najdete slunečníky s kulatou i méně obvyklou hranatou střechou, a to v nejrůznějším spektru barev. Záleží jen na vašem vkusu a prostoru zahrady či terasy, který tvar si zvolíte. Model s hranatou střechou skvěle zapadne především do rohových míst.

Slunečník se středovou nohou je vhodný ke stolům s otvorem pro slunečník. Model s boční nohou nabízí, díky speciálním kloubům, velké množství poloh střechy. Můžete ji naklápět přesně podle toho, jakým směrem právě svítí sluníčko.

Střechu některých moderních slunečníků je možné otáčet kolem jejich osy. Zdroj: Archiv

Střechu některých moderních slunečníků je možné otáčet kolem jejich osy.

Zdroj: Archiv

Praktická je klička pro snadné a rychlé otevírání i zavírání slunečníků. Některé z nich jsou vybaveny speciálním mechanismem s ergonomickou rukojetí pro natáčení slunečníku v rozsahu 90 °C.

Posaďte se do měkkého
Když už jste v bezpečí před slunečními paprsky, můžete své pohodlí při odpočinku v zahradním nábytku zvýšit polstrovanými potahy. Výběr barev a vzorů je téměř nekonečný. Vybírat můžete mezi pruhovanými či kostkovanými vzory, případně mezi řadou jednobarevných.

V nabídce jsou i potahy oboustranné, kdy máte dvě barevné kombinace u jednoho modelu. K dispozici jsou potahy nejen pro křesla a židle, ale i pro lehátka, lavice nebo houpačky. Součástí některých modelů je zip, díky kterému je textilní část polstru pratelná v pračce. Kvalitní potahy by měly být vodoodpudivé.

Výběr potahů je takřka neomezený. Vybírat můžete mezi nejrůznějšími barvami i vzory. Foto: Doppler

Výběr potahů je takřka neomezený. Vybírat můžete mezi nejrůznějšími barvami i vzory. Foto: Doppler

Kvalitní potahy jsou vybaveny integrovanými tkaničkami a zádovým popruhem, aby potah z nábytku nesklouzl. Některé luxusní kousky mají speciální odnímatelný polštářek, pro větší pohodlí hlavy.

Vyberte si kvalitní potah a pěkný funkční slunečník podle svých představ a začněte si pohodlí ve vlastní zahradě užívat naplno.