Hlavní obsah

Žhavá atmosféra v koupelně

Připravu na zimní studené dny bychom neměli zanedbat. Koupelna je místem, které si o příjemnou teplotu doslova říká. A nejen proto, že prodlouží uklidňující a hřejivé účinky koupele či sprchy.

Žhavá atmosféra v koupelně

Praktický zdroj tepla přímo v koupelně využijeme také na vysoušení ručníků nebo mokrého prádla, které v zimních měsících nelze vyvěsit venku. Skvělým pomocníkem jsou koupelnové radiátory, které se instalují na zeď koupelny, a teplo tak sálají z velké plochy přímo do místnosti. 

I v oboru koupelnových panelových radiátorů se začíná stále více o slovo hlásit estetická stránka. Na trhu tak jsou koupelnové radiátory  hranatých tvarů, které se hodí právě do současných koupelen, vyznačujících se právě moderními pravými úhly.

Otopná tělesa mohou také interiér koupelny významně dotvořit - nemusí být již jen v čístě  bílé, ale třeba i stříbrné barvě. Výrobci také dbají na celkový estetický dojem z panelu není rušen žádnými vyčnívajícími ovládacími či přívodními prvky, vše je šikovně ukryto ve spodní části otopného tělesa. Některá topidla z novějších kolekcí také využívají možnosti ozdobení dýhou z pravého dřeva - ať již javoru, višně či ořechu.

Chromované provedení je velmi luxusní. Foto Sapho koupelny

Pro větší komfort

Otopné těleso lze doplnit termostatickou topnou tyčí, která zvyšuje komfort při používání tohoto zdroje tepla a zároveň rozšiřuje možnosti jeho využití.

Elegantní otopné těleso v chromovém provedení. Foto Sapho koupelny

Do radiátorů se montuje zespodu do tělesa, přístupným zůstává pouze ovládací prvek, který umožňuje nastavit základní funkce tyče. Má několik výhodných funkcí díky termostatu udržuje stálou teplotu v místnosti nebo s její dopomocí lze na  dobu dvou hodin těleso naprogramovat na plný výkon pro vysušení mokrých ručníků.

Otopná tyč také spoří energii snížením teploty o 3,5°C oproti teplotě v místnosti. Navíc  zamezuje poklesu teploty v koupelně pod 7°C, chrání tak proti zamrznutí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků