Hlavní obsah
Ústředním bodem obývacího pokoje je kožená pohovka Greta s taburetem opatřeným dřevěnou šachovnicí, která slouží nejen ke hře, ale také jako pevný stolek. Je čalouněna pevnou kůží Burlington činěnou ručně. Výsledek podtrhuje naturální ráz prostředí. Foto: www.modernibyt.cz

Z Prahy odjíždějí relaxovat do hor, kde mají druhý plnohodnotný domov

Do městečka Sankt Johann v rakouských Alpách poblíž Salcburku přivedla pětičlennou rodinu společná vášeň pro lyžování. Pořídili si zde druhou plnohodnotnou domácnost a tráví zde spoustu volného času.

Ústředním bodem obývacího pokoje je kožená pohovka Greta s taburetem opatřeným dřevěnou šachovnicí, která slouží nejen ke hře, ale také jako pevný stolek. Je čalouněna pevnou kůží Burlington činěnou ručně. Výsledek podtrhuje naturální ráz prostředí. Foto: www.modernibyt.cz
Z Prahy odjíždějí relaxovat do hor, kde mají druhý plnohodnotný domov

Přestože jde o víkendové sídlo vaší rodiny, vidím, že interiér bytu je velkoryse koncipovaný a poskytuje maximální komfort. St. Johann vás musel hodně okouzlit.

Poznal jsem toto místo už před mnoha lety, když jsme sem s kamarády ze studií jezdili lyžovat a trávili tu spoustu času i v létě na kolech. St. Johann je příjemné město se vší vybaveností, ale v horách. Nabízí maximální komfort civilizace v překrásné přírodě. Trávíme zde celoročně opravdu hodně času.

Bezfalcové dveře, které se otevírají dovniř ložnice, působí nenápadným dojmem. V chodbě splývají v jedné rovině s vestavnou skříní, která na ně navazuje.

Foto: www.modernibyt.cz

Z Prahy jsme tu za pět a půl hodiny. Máme to tu moc rádi, proto jsme koupili apartmán v domě, který byl nově postaven. Z našeho nejvyššího patra je krásný výhled na hory i město.

Z jižní a západní strany ho obepíná terasa. Do bytu vstupujeme přímo z výtahu a od domu to máme asi 50 metrů k lanovce. Prostě skvělé!

Také jídelna vznikla na míru podle návrhu architektky. Jídelní stůl je stejně jako praktický parapet se zásuvkami, který se táhne pod okny podél celé místnostI, a polic na stěně z mořeného dubového masivu. Dominantu jídelny tvoří stropní svítidlo Notte.

Foto: www.modernibyt.cz

Bylo třeba apartmán ještě nějak dispozičně upravovat?

Ano, bylo ho třeba upravit i dispozičně, aby lépe vyhověl našim potřebám. Proto jsme se opět obrátili na osvědčenou dvojici architektů Ivanu Dombkovou a Rostislava Černíka, kteří nám před lety postavili a zařídili dům v Praze, v němž dodnes spokojeně žijeme. Architektka měla volné ruce a s developerem, pokud vím, žádné větší komplikace nevznikly.

Kuchyň je zhotovena na míru podle návrhu Ivany Dombkové v kombinaci mořeného masivního dubu a kartáčované nerezové oceli, vestavné skříně jsou z lakované MDF. Všechny intergrované spotřebiče nesou značku Miele.

Foto: www.modernibyt.cz

Co se měnilo?

Na rozloze zhruba 170 m2 bylo třeba vytvořit velký otevřený společenský prostor propojený s kuchyní a jídelnou, který má přímo návaznost na terasu.

Potřebovali jsme také alespoň tři ložnice. To se podařilo. Dva mladší synové spí společně a Martin má menší samostatnou ložnici.

Nosnou konstrukci rafinovaně zakrývá záměrně asymetricky umístěná, na míru zhotovená knihovna z masivního dubu. Na obloukové stěně je použit marocký štuk.

Foto: www.modernibyt.cz

Také bylo třeba vytvořit dvě koupelny a přáli jsme si saunu. Koupelnu s vanou máme volně propojenou s naší ložnicí. Pohledem přes prosklenou stěnu sauny i z vany se těšíme krásným výhledem do okolí.

Koupelna je obložená velkoformátovou dlažbou Techlam od španělské značky Laventina o rozměru 1 x 3 m. Umyvadla jsou osazena bateriemi Hansgrohe a posazena na dubový nábytek zhotovený na míru. WC od koupelny oddělují dveře z pískovaného skla.

Foto: www.modernibyt.cz

Druhá koupelna byla zvětšena, aby mohla pojmout velký sprchový kout. Architektka si skvěle poradila také s úložnými prostorami, které jsou nenápadně zakomponovány do jednolitě působících stěn. Určitě bychom se také neobešli bez technické místnosti, kde je pračka se sušičkou a dalšími úložnými prostorami.

Koupelně vévodí vana značky Duravit navržená Philippem Starckem. Přes sprchový kout v těsném sousedství vany lze projít přímo do sauny.

Foto: www.modernibyt.cz

Liší se stylově interiér tohoto bytu od vašeho pražského domu?

Trochu určitě ano. Máme rádi jednoduchý čistý styl. Ač je tento byt na horách, požadovali jsme plnohodnotné, komfortní a prakticky zařízené bydlení. To také je, ale s ohledem na horské prostředí je zde použito hodně mořeného dřeva.

Umístil jsem sem také svou loveckou trofej. Mohli jsme si dovolit dubové dřevo namořit a mírně ztmavit, protože interiér má spoustu světla.

Lůžko v ložnici rodičů je vsazeno do dřevěného obložení a zapuštěno do stěny. Po obou stranách jsou úložné prostory s kvalitními skříněmi a malé niky, které slouží jako noční stolky. Nad lůžkem jsou lampičky Archivio značky Fontana Arte.

Foto: www.modernibyt.cz

Většina vybavení je zhotovena na míru, nemýlím se?

Řekl bych, že všechno, kromě kulatého stolku se třemi křesílky, který máme v rodině už mnoho let. Souprava kdysi patřila mé pratetě a já ji užíval už ve svém prvním samostatném bytě. Vážou se k ní nostalgické vzpomínky. Proč ji vyhazovat, barevně sem zapadá. Stylově je sice odlišná, ale právě tím působí jako zajímavý šperk. A navíc se v křesílkách dobře sedí a u stolku hrají karty!

Z terasy domu je krásný výhled na horské hřebeny Alp a městečko Sankt Johann s dominantním stejnojmenným kostelem.

Foto: www.modernibyt.cz

Kožená sedací souprava je také zhotovena na míru?

Ano, je zhotovena podle návrhu architektky Ivany Dombkové. Zrovna tak jako ostatní nábytek, postele, stůl, kuchyň…

Líbí se nám kontrast masivního dřeva s nerezovou plochou na kuchyňském ostrůvku i dřevem orámovaná nerezová část vestavných skříní. Vše si tady užíváme už druhým rokem a jsme moc spokojeni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků