Hlavní obsah
I jednorázové nádobí může působit stylově a elegantně. Foto: Novinky

Úklid po velké párty může být hračka díky jednorázovému nádobí

Pokud byste chtěli uspořádat efektní večírek pro spoustu přátel, ale nebaví vás následný úklid, můžete zkusit využít jednorázové nádobí. Ubrusy i kelímky ve skandinávském stylu dodají prostřenému stolu šmrnc. Stolování bude mít i tak úroveň a vy méně práce.

I jednorázové nádobí může působit stylově a elegantně. Foto: Novinky
Úklid po velké párty může být hračka díky jednorázovému nádobí

Při výběru jednorázového nádobí se držte pravidla: levná věc na jedno použití by měla být co nejjednodušší. Zbytečné dekorace (pestrobarevné motivy, plastické ozdoby atd.) jsou spíš na škodu.

Vyhněte se také levným materiálům, které působí jako imitace kvalitnějších a odolnějších. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása a u tohoto typu nádobí v severském stylu to platí dvojnásob.

Jednorázové nádobí ve skandinávském stylu si žádá přírodní tóny i dekorace.

Foto: Novinky

Držte se co nejpřírodnějších materiálů. Vhodné jsou i jednoduché lehké misky z palmových listů, borovicového dřeva nebo bambusu. Ty slouží hlavně pro servírování malých pochoutek na rautu nebo na oslavách.

Fastfoodové hůlky využijete pro servírování čínského jídla. To bude dobře vypadat i vloďkách ze dřeva.

Foto: Novinky

Pro servírování vybírejte papírové talíře s jednoduchým vzorem, případně bez něj. Volte ale kvalitnější tzv. nepromastitelnou úpravu. Díky ní vydrží hostům jeden talíř prakticky na celý večer. Zapomeňte na plastové talíře, které budou působit lacině a mohou připomínat klasické bufetové servírování.

Papírové kelímky s jemným dekorem dodají stolování šmrnc.

Foto: Novinky

Vyhněte se i lehkým plastovým příborům. Místo nich volte ty pevnější z borovicového nebo břízového dřeva. Pro servírování jednohubek sáhněte po stylových napichovátkách z bambusu.

Jednorázorvé talíře seženete v mnoha barevných variacích, zkuste je sladit s ubrousky.

Foto: Novinky

Pokud máte pocit, že bude stolování nevýrazné, uplatněte ubrousky s výrazným vzorem. Ty dodají jídelnímu stolu na živosti. Dekorovat můžete i papírový ubrus. Buď dekoracemi z přírody (šiškami, lístky apod.) nebo vlastními kresbami a popisky.

Jako ubrus poslouží klasický pevnější balicí papír tzv. Šedák, případně voskovaný papír nebo ubrus z pevného materiálu Dunicel, který se blíží látce a působí jako plátěný ubrus.

Zleva: lněný ubrus a jednorázové ubrusy z Šedáku a Dunicellu.

Foto: Novinky

Ideální je, když po párty můžete sbalit papírový ubrus a všechny zbytky vyhodit. Severské země ale obecně dbají na ekologii a tak je rozhodně dobrým podnětem odpad vytřídit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků