Hlavní obsah
Pro výraznější dojem volte různé velikosti talířů. Foto: Lime Lace

Talíře jako dekorace na stěnu se vracejí, trendem jsou černobílé motivy

V soudobých interiérech se znovu objevují talíře jako výrazný dekorativní prvek na zdi. Zavěšené kousky jsou ideálním prvkem pro zkrášlení všech kuchyní, jídelen nebo obývacích pokojů spojených s jídelním koutem. Trendem jsou tematicky sladěné talíře v černobílém provedení, jejichž motivy spolu navzájem korespondují.

Pro výraznější dojem volte různé velikosti talířů. Foto: Lime Lace
Talíře jako dekorace na stěnu se vracejí, trendem jsou černobílé motivy

Hitem jsou například talíře s portréty nebo se zvířecími motivy. Výsledné aranžmá mnoha talířů s obdobnými vzory pak na pohled tak trochu připomíná obraz a v interiéru má i stejnou dekorativní funkci.

Čínské talíře s motivy zvířat v černobílém stylu rozhodně zaujmou.

Foto: Chase and Wonder

Pokud nemáte talíře s podobnými motivy nebo tematikou, můžete vsadit na barevné sladění. Různé tóny jedné barvy vytvoří na stěně zajímavou mozaiku, která bude velmi působivá.

Talíře inspirovaané tvorbou Piera Fornasettiho jsou velkým hitem.

Foto: Audenza

Další možností, jak talíře sladit podle trendů, je jejich umístění na kontrastní stěnu. Volte klidně výraznější barevnost - pokud chcete mít výzdobu v souladu s trendy, zkuste temnou fialovou barvu, která je letošním odstínem roku. [celá zpráva]

Nadčasovou klasikou je modrobílé provedení v holandském stylu.

Foto: Ksl living

Stěna, na které budou talíře zavěšeny, může být také dekorována tapetou s motivem trendy materiálů. Těmi jsou v této sezóně bezpochyby mramor a měď.

Talíře by měly mít vždy na zadní straně háčky, šikovný domácí kutil je zvládne sám nalepit. Lze si koupit i vyrobený závěs na umístění talířů.

Obplétané talíře se vzorem inspirovaným Marokem rozzáří nudné interiéry.

Foto: Bohemia Design Limited

Na stěny můžete využít různé talíře, které máte doma po jednom kusu. Přikoupit další kousky pak můžete v různých bazarech a ve starožitnictví. Pokud je doplníte několika talíři od současných designérů, bude efekt jistě okouzlující.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků