Hlavní obsah
Studio navrhlo svítící hot dog i sofa v podobě hamburgeru. Foto: Archiv Seletti (4x), Profimedia.cz

Studio si vzalo na paškál konzumní kulturu, výsledkem je nábytek inspirovaný fastfoodem

Sedačky, které potěší především milovníky jídla, vznikly při spolupráci italské firmy Seletti a nizozemského designérského studia Job. Jde o kousky, které se hodí předně do interiérů zařízených v žertovném a barevném pop-art stylu. V minimalistických a klasicky zařízených domovech budou působit spíše nemístně a kýčovitě.

Studio navrhlo svítící hot dog i sofa v podobě hamburgeru. Foto: Archiv Seletti (4x), Profimedia.cz
Studio si vzalo na paškál konzumní kulturu, výsledkem je nábytek inspirovaný fastfoodem

Kolekce inspirovaná fastfoodem byla letos představena na milánském designérském veletrhu, který je ve světě designu považován za nejdůležitější veletrh v Evropě.

Designérské studio Job ve složení Job Smeets a Nynke Tynagelová většinou vytváří díla s užitnou hodnotou, která jsou ale uměním. U tohoto projektu se ale oba členové nechali unést hravostí a nenechali se svazovat estetickými pravidly.

Designéři si detailně rozkreslili svou představu o podobě hamburgerového sofa.

Foto: Archiv Seletti

Základem kolekce jsou dvě pohovky - sofa ve tvaru hot dogu a hamburgeru. Autoři se tak nechali inspirovat nejvýznamnějšími fastfoodovými ikonami, které se snažili věrně přenést do podoby pohodlného nábytku.

Pohovka v podobě hotdogu zpestří interiér zařízený v pop-art stylu.

Foto: Profimedia.cz

V rámci této americkou kulturou inspirované kolekce mají brzy vzniknout i další díla. To rozhodně potěší všechny milovníky rychlého občerstvení, kteří si chtějí svou neřest připomínat i doma a berou svou zálibu s nadhledem a humorem.

Trojmístná pohovka je skvělým kouskem do fastfoodových restaurací.

Foto: Archiv Seletti

V rámci spolupráce už vzniklo několik děl, která jsou inspirována pop-kulturou obecně. Jde o neonové lampy nebo o kousky s motivem otevřených úst, která jsou pro pop-art tak typická.

Kolekce rozhodně nezapře inspiraci díly Andyho Warhola, která ostatně musí ovlivnit skoro každého současného umělce a designéra, který se rozhodne na pop-art navázat nebo reagovat.

Sedací nábytek doladí k dokonalosti koberec v podobě volského oka a stylové polštářky coby okurky.

Foto: Archiv Seletti, Profimedia.com

Pokud zvažujete pořízení podobných kousků do domácnosti, rozhodně se vyplatí držet se základů zařizování interiérů v pop-artovém stylu. Domov pak bude působit jednotným a uceleným dojmem.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků