Hlavní obsah
Autorka vytvořila bižuterii hned v několika barevných polohách. Foto: Novinky

Šperky jako lákavé a nápadité osvětlení do dámského budoáru

Na největším designovém veletrhu ve Velké Británii jsme mohli shlédnout nejnovější hit do dámských pokojů, kterým jsou náušnice coby lampy a gigantické korále, které slouží jako lampa na podlahu. Jejich autorkou je Penelope Batley. Takové dekorace se perfektně hodí do dámských budoárů, kde slouží jako nápaditá recese.

Autorka vytvořila bižuterii hned v několika barevných polohách. Foto: Novinky
Šperky jako lákavé a nápadité osvětlení do dámského budoáru

 

Britka Penelope Batley se letos rozhodla předvést světu své nevšední návrhy, které navrhla speciálně do dámských pokojů a do obchodů s oblečením, šperky a jinými dekoracemi.

Inspirací jí byly skutečně šperky a nejklasičtější tvar korálí, kdy největší kulička ve středu v podání Penelope Batley září jako světlo.

Penelope absolvovala Royal College of Art v roce 2009 a její osvětlení - svítící náhrdelník a světla ve tvaru náušnic, získalo prestižní ocenění Terance Conran Design Award v roce 2009.

Osvětlení vytváří na stěně zajímavé obrazce.

Foto: Novinky

Korále a náušnice by ideálně měly v interiéru fungovat společně. Hravý dojem se tak umocní a kolekce bude působit celistvěji.

Nápadité lampy mají tvar jednoduchých náušnic.

Foto: Novinky

Její práce je únikem do dětských vzpomínek. V návrzích tak dominuje hravost a dětská radost ze surrealistické gigantičnosti známých předmětů. Návrhy této designérky připomínají zvětšující se předměty z Alenky v říši divů.

Skleněné náušnice jako lampy.

Foto: Novinky

Lampy od Penelope Batley rozhodně nemůžeme považovat za vkusnou a střídmou dekoraci, jsou spíš recesí, která má v interiéru pobavit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků