Hlavní obsah
Sošky a lampičky ve tvaru kaktusů jsou neživou rostlinnou dekorací, která nepůsobí kýčovitě. Foto: Love Frankie, MiaFleur (2x)

Sošky kaktusů jako náhrada za živé květiny

Ne každému se daří pěstovat rostliny v bytě. Někteří lidé to prostě neumí, jiní nemají na potřebnou péči čas, někoho to jednoduše nebaví. Rostlinné dekorace ale k útulnému interiéru neodmyslitelně patří a je škoda se o ně ochuzovat. Řešením mohou být umělé květiny, které ale často působí kýčovitým dojmem, skvělou volbou jsou sošky kaktusů.

Sošky a lampičky ve tvaru kaktusů jsou neživou rostlinnou dekorací, která nepůsobí kýčovitě. Foto: Love Frankie, MiaFleur (2x)
Sošky kaktusů jako náhrada za živé květiny

Člověk, kterému se nedaří pěstovat ani tak nenáročné pokojové rostliny, jakými jsou kaktusy, které vydrží i extrémní nedostatek vláhy, se nemusí i tak zcela vzdávat rostlinných dekorací v interiéru. Stačí uplatnit sošky v rostlinných tvarech.

Vázy ve tvaru kaktusů umožňují dodat interiéru šmrnc díky čerstvým květm.

Foto: MiaFleur, Not Another Bill

Nejde sice o klasickou květinovou ozdobu, i tak v interiéru poslouží sošky úplně stejně. Dodají mu přírodního ducha a zpestří nudná zákoutí.

Vyplatí se kombinovat stejný motiv na různých předmětech. Interiér pak bude působit sladěným dojmem.

Foto: Etsy, iDecorate, Sisters Guild

Jde také o kousky, které se skvěle hodí k rozevlátému boho stylu, budou skvěle korespondovat s prostorem zařízeným v mexickém stylu.

Kaktusovité lampy a lampičky oživí vnitřní i venkovní prostory, které pak budou vypadat jako z teplých krajů.

Foto: Nedgis, Yellow Octopus

Sošky kaktusů jsou aktuálně hodně trendy. V kurzu jsou hlavně neutrální bílé nebo v metalických odstínech. Aby sošky nepůsobily kýčovitě, volte ty, které jsou v jednotném odstínu bez barevného rozlišení stonku a trnů kaktusu. Takové kousky působí vkusně a minimalisticky.

Kancelářský stůl můžete vyzdobit perem ve tvaru kaktusu nebo stylovým jehelníčkem.

Foto: The Oak Room, Animi Causa

Obvykle jde o kousky s výškou do patnácti centimetrů, což je velikost, která je pro většinu kaktusů typická. Výjimkou ale nejsou ani rozměrnější sošky, které se mohou stát dominantou místnosti.

Stolování můžete zpestřit konvicí nebo sklenicemi ve tvaru kaktusů.

Foto: DaWanda, Yellow Octopus

Kaktusovité dekorace se hodí i do kuchyní, na police a do příborníků. Tyto prostory zpestří a dodají jim exotického ducha.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků