Hlavní obsah
V obývacím pokoji, který je současně i ložnicí, oceníme pohodlí a spoustu úložného prostoru. Čalouněné křeslo 3890 Kč + podnožka 890 Kč + komoda se zásuvkami od 9980 Kč. Foto: IKEA

Mezi tzv. singles patří mladí lidé i senioři žijící v podnájmu nebo v malém bytě. Drahý nábytek si většinou nepořizují. Pokud ano, pak musí splňovat více funkcí. Jak zařídit jednu místnost pro jednoho?

V obývacím pokoji, který je současně i ložnicí, oceníme pohodlí a spoustu úložného prostoru. Čalouněné křeslo 3890 Kč + podnožka 890 Kč + komoda se zásuvkami od 9980 Kč. Foto: IKEA
Singles uvítají úsporný nábytek

Vyplatí se nábytek na kolečkách, lehký a snadno přemístitelný. Ideální je stolek s několika výsuvnými plochami, skládací židle, rozkládací křesla nebo pohovka na spaní. Pro spaní lze použít relaxační vaky a pytle, z nichž vytvarujeme také křeslo.

Sedací vak Bag Seat nahradí křeslo. Objem 300 l, plnění styroporem, cena 1990 Kč.

Foto: KIKA

Pohovka a křeslo v jednom s úložným prostorem. Rozměry: š/v/h: 94x85x75 cm, plocha na spaní 80x185 cm. Cena 4737 Kč.

Foto: FH NÁBYTEK

Díky pestrému výběru šatních skříní a obývacích stěn zakomponujeme předsíňovou stěnu do obývacího pokoje stejně jako pracovnu s počítačem, který může být i televizí. Na trhu je k dostání nábytek (skříně, stolky, židle) z recyklovatelných, snadno přenosných materiálů, např. z kartonu.

Obývací stěna Como je zároveň pracovnou. Počítač slouží i ke sledování některých TV pořadů a DVD. Cena od 2564 Kč.

Foto: BOG FRAN

Předsíň Fox s botníkem, věšákem a zrcadlem můžeme umístit na kraj obývacího pokoje. Cena 2284 Kč.

Foto: FORTE

Kartonový (papírový) nábytek je plně funkční, nahradí dřevěné i dřevotřískové stoly a židle. Stolek za 1645 Kč a kartonová židle za 1598 Kč.

Foto: NETRADIČNÍ NÁBYTEK

Nechceme-li vařit improvizovaně na dvouvařiči, investujeme do minikuchyně. Mnohé minikuchyně mají dvě rychlovarné litinové plotýnky, ledničku a mrazák, dřez na nádobí, některé zahrnují i skříňku na potraviny či nádobí. Tyto minisety obvykle váží kolem 55 kg.

Pro praní prádla postačí i malá pračka, nejlépe s horním plněním kvůli úspoře místa.

Minikuchyň se dvěma plotýnkami a chladničkou. Cena 11941 Kč.

Foto: GORENJE

Minipračka o šířce 40 cm, pro 6 kg prádla. Cena 6392 Kč.

Foto: GORENJE

Úsporný úložný díl s pěti přihrádkami na drobnosti v koupelně. Cena 149 Kč.

Foto: IKEA

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků