Hlavní obsah
Odstředivý odšťavňovač na 2,5 l šťávy a 1,6 l odpadu z ovoce. Cena od 4996 Kč Foto: PHILIPS

Šikovné přístroje, které pomohou s přípravou lahodných džusů a šťáv

Šťávy a koktejly z ovoce i zeleniny vynikají osvěžující chutí a vysokým obsahem vitaminů a minerálů. S jejich přípravou nám pomůžou šikovné přístroje.

Odstředivý odšťavňovač na 2,5 l šťávy a 1,6 l odpadu z ovoce. Cena od 4996 Kč Foto: PHILIPS
Šikovné přístroje, které pomohou s přípravou lahodných džusů a šťáv

Odšťavňovače sice usnadní fyzickou námahu, ale jsou náročnější na čištění a stojí i pár tisícovek. Využít můžeme i stolní mixery se speciálními noži na tvrdší suroviny a s metličkami na omáčky a polévky, které připraví šťávu i z měkkého ovoce.

Stolní mixér umí sekat i mixovat plody všeho druhu díky několika rychlostním stupňům. Tlačítko pulzního režimu připraví smoothie, k dispozici je také funkce drcení ledu. Cena 2699 Kč

Foto: PHILIPS

Odšťavňovače se liší podle způsobu zpracování plodů. Odšťavňovače odstředivé nejdříve plody nastrouhají, pak odstředivou silou a vysokými otáčkami oddělí pevné zbytky od tekutiny. Odpad je vítaným produktem do kompostu.

Vysoká rychlost otáček však snižuje trvanlivost šťávy, proto ji spotřebujeme co nejdříve, nebo zamrazíme.

Šnekový odšťavňovač připraví až 1,25 l čerstvé šťávy z jakýchkoli plodů. Nádoba na odpad 1,8 l. Cena 4999 Kč.

Foto: CONCEPT

Delší trvanlivost šťávy zajišťují šnekové odšťavňovače, které pracují na principu pomalých otáček. Surovinu nejdříve rozdrtí a šťáva se poté přecedí přes jemné sítko. Výhodou je tichý chod přístroje a snadné čištění.

Univerzální mixer 2v1 včetně drtiče se dvěma rychlostními stupni. Cena 790 Kč.

Foto: PRINCESS

Některé výrobky nabízejí dvě rychlosti, pomalejší pro měkké plody s vyšším obsahem šťáv (citrusy, broskve atd.) a tvrdé plody s nižším obsahem šťáv (mrkev, jablka atd.). Při přípravě je dobré nejprve nastavit rychlost nižší a podle druhu ovoce či zeleniny rychlost postupně zvyšovat.

Ruční lis na citrusy Utilo se skládá z bodce s otvory a trychtýře. Cena 395 Kč.

Foto: BLOMUS

Ruční odšťavňovače a lisy na citrusy i měkké ovoce vyžadují fyzickou sílu, jejich cena se pohybuje v řádech několika stovek korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků