Hlavní obsah

Rodný dům Donalda Trumpa jde do aukce. Lepší čas si majitelé nemohli zvolit

Byl by to jen pěkný patrový dům v New Yorku, postavený v tudorovském stylu, jakých je v okolí více, a přestože je jeho cena značná, patrně nikdy jindy nebude vyšší, než je v současnosti. Důvodem je jeho bývalý obyvatel. Někdejší malý chlapec, který se proháněl v jeho zdech, je totiž současným kandidátem na post prezidenta Spojených států. Majitelé si pro prodej stavby nemohli vybrat lepší čas. V aukci, jejíž termín byl na poslední chvíli odložen, činí vyvolávací cena v přepočtu 21 miliónů korun.

Rodný dům Donalda Trumpa jde do aukce. Lepší čas si majitelé nemohli zvolit

Dům, pro jehož stavební sloh je typické kombinování cihel a štuku na fasádě, nechal v roce 1940 postavit Trumpův otec, Fred Trump. Republikánský prezidentský kandidát, Donald, v něm žil od narození do svých čtyř až pěti let.

K zadní straně domu je přistavěna malá veranda.

Foto: Profimedia.cz

Současný spolumajitel Isaac Kestenberg se rozhodl nabídnout dům v aukci především proto, že nezná jeho hodnotu. Skutečnost, že se Donald Trump stal kandidátem na prezidentský úřad, mohla cenu nemovitosti zvýšit. Anebo také ne. Se svou ženou se rozvádí, a protože by pro oba manžele byl dům zbytečně velký, chtějí se ho zbavit.

V domě jsou dvě kuchyně, jedna v přízemí a druhá v suterénu.

Foto: Profimedia.cz

„Ve skutečnosti si nemyslím, že by to mohlo cenu nějak ovlivnit. Ta nemovitost má takovou cenu, jakou má. Důležitá je především poloha, protože ta je v oblasti realit vždycky na prvním místě,” domnívá se Misha Haghani, makléř realitní kanceláře Paramount Realty USA, jež má prodej stavby na starosti.

Jak uvádějí agentury, čtvrť, kde dům stojí, je klidným, mírumilovným místem, jehož obyvatelé jsou převážně příslušníky vyšší střední třídy.

Foto: Profimedia.cz

Dům má pěknou dispozici, je v něm celkem pět pokojů, které doprovází stejný počet koupelen, eventuálně toalet. V přízemí je útulná veranda směřující dozadu na zahradu. Dům je podsklepen, v suterénu je mj. druhá kuchyň. K nemovitosti patří samostatná garáž pro dvě auta. Celková plocha podlah domu činí 355 čtverečních metrů.

Zájemci o koupi domu si vyžádali více času na jeho novou prohlídku a rozmyšlení, kolik jsou ochotni v nadcházející aukci za nemovitost zaplatit.

Foto: Profimedia.cz

Jak upřesňuje agentura AP, v sousedství lze objevit domy postavené ve stejném slohu, tj. tudorovském, ale zrovna tak i v koloniálním či viktoriánském.

V domě je pět pokojů, plus další místnosti a příslušný počet koupelen.

Foto: Profimedia.cz

Newyorská čtvrť v okrsku Queens je známá jako klidná a mírumilovná. V posledních měsících se ovšem stala právě kvůli chystané aukci domu a blížícím se prezidentským volbám turistickou atrakcí. Před rodný dům Donalda Trumpa v posledních měsících přicházejí spousty lidí s touhou vyfotit se před ním.

Jedna z koupelen v domě

Foto: Profimedia.cz

Internetový deník Dailymail uvádí, že právě vzhledem k souvislosti domu s prezidentským kandidátem si mnoho zájemců o jeho koupi vyžádalo více času, aby si objekt mohli ještě jednou, důkladněji prohlédnout. Aukce proto byla na poslední chvíli odložena na jindy. Bližší termín, než „později v tomto roce” není zatím známý.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků