Hlavní obsah
Stavba má zrekonstruovaný exteriér. Foto: Novinky

Rekonstrukce kina Máj uchovala dílo architekta Hubáčka pro další generace

Půvabná stavba kina Máj v severočeském městě Doksy v těsné blízkosti vyhledávaného Máchova jezera má za sebou zdařilou rekonstrukci exteriéru. Cenná budova, jejímž hlavním autorem je architekt Karel Hubáček, si zachovala původní kouzlo i barevnost.

Stavba má zrekonstruovaný exteriér. Foto: Novinky
Rekonstrukce kina Máj uchovala dílo architekta Hubáčka pro další generace

Kino prodělalo opravu střechy a vyměněna byla i všechna okna a dveře. Součástí nového kabátu je i zateplení budovy.

Stavba byla zároveň zmodernizována, aby odpovídala současným stavebním standardům a došlo ke snížení nákladů na energie.

Fasáda stavby má původní barevnost.

Foto: Novinky

Město odolalo možnosti přiblížit stavbu multiplexovým kinům a zachovalo původní prvky budovy i její atmosféru. Stavební úpravy proběhly v souladu s názory architektonického studia SIAL, jehož vůdčí osobností býval právě architekt Hubáček.

Díky tomu se podařilo zachovat ducha stavby v co nejvyšší míře. Kino je digitalizováno a divákům tak poskytuje standardní filmový zážitek.

Architekt Karel Hubáček je i uznávaným autorem kdysi kontroverzní stavby vysílače a hotelu na Ještědu. Ten dnes patří k perlám architektury své doby a jde také o jednu z architektonicky nejvýznamnějších staveb v severních Čechách.

Stavba má elegantní linie.

Foto: Novinky

Kino Máj s výraznou siluetou se nachází v rekreační oblasti a má lehce nautické prvky připomínající tvarem loď. Bylo slavnostně otevřeno v roce 1963.

Základ tvoří železobetonový monolit. Budově dominují sytější barvy typické pro éru šedesátých až sedmdesátých let a tzv. Bruselský styl.

Vstup do kina je řešen jednoduše a účelně.

Foto: Novinky

Pokračovat bude rekonstrukce kina i v interiéru. Ten vznikl šedesátých letech. Ve spolupráci s Karlem Hubáčkem ho navrhli architekti Lidmila Švarcová a Otakar Binar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků