Hlavní obsah
Winston Churchill proslul i svou zálibou v pohodlném nábytku. Jeho oblíbené křeslo se vrací do módy v moderním provedení a mnoha podobách. Foto: Artisanti, Sweetpea a Willow

Prošívaná masivní křesla, která proslavil Winston Churchill, se vracejí do módy

Málokdo si britského politika a státníka Winstona Churchilla vybaví jinak než s velkým doutníkem, hůlkou a v pohodlném velkém křesle. Právě křesla, která se díky němu proslavila, jsou nyní opět v kurzu. Jednak pro svou neobyčejnou pohodlnost, ale také proto, že se díky výraznému polstrování halí do sametu, který je tuto sezonu velmi oblíbený.

Winston Churchill proslul i svou zálibou v pohodlném nábytku. Jeho oblíbené křeslo se vrací do módy v moderním provedení a mnoha podobách. Foto: Artisanti, Sweetpea a Willow
Prošívaná masivní křesla, která proslavil Winston Churchill, se vracejí do módy

Masivní a pohodlná křesla, často inspirovaná kousky, které měl britský státník tolik v oblibě, se zase začínají objevovat v moderních interiérech. Jejich velkou předností je hlavně masivní čalounění a prošívání, díky čemuž je posezení v nich tak příjemné.

Jde o ideální nábytek do společenských prostor a místností určených k relaxaci a četbě.

Dvoumístné prošívané křeslo je ideální pro trávení romantických chvilek.

Foto: Mindthegap

Winston Churchill

Foto: Profimedia.cz

Letos jsou tato křesla nejčastěji k vidění v hebkých sametových potazích. Hitem je zejména tmavě modrá barva, která ve světoznámém vzorníku Pantone nese název Classic Blue a má číslo 19-4052 a byla zvolena barvou roku 2020.

Tento odstín vzbuzuje důvěryhodnost a působí noblesně. Taková křesla se proto hodí do reprezentativních místností určených k jednání s významnými hosty nebo klienty.

Nejtrendovější barvou letošního roku je tmavě modrá.

Foto: Sweetpea a Willow, Artisanti

Vyplatí se ale mít na paměti, že jde o robustní, objemné a masivní kousky, které budou zabírat hodně prostoru a malé místnosti budou kvůli nim vypadat mnohem více zaplněné nábytkem.

Ideální je tak volit je pouze do prostorově velkorysých místností, ve kterých není příliš mnoho dalšího nábytku.

Pokud chcete křeslo doladit k dokonalosti, nezapomeňte na praktickou podnožku.

Foto: Laskasas

Pohodlné pohovky v obdobném stylu jsou nadčasovým kouskem.

Foto: Laskasas

V moderních interiérech, kterým vévodí strohé linie, sáhněte spíš po kouscích, které nejsou oblé. Nemusí jít nutně o křeslo, pohodlí výrazného čalounění a prošívání si můžete užít i na pohovce, která oblíbené křeslo připomíná jen vzdáleně.

Tyto prvky budou v interiérech fungovat jako výrazné solitéry a stanou se dominantou obývacích pokojů. Právě s nimi slaďte textilie a dekorace v interiéru.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků