Hlavní obsah
Zástěny a paravány rozčlení interiér na funkční zóny a zvýší pocit soukromí v interiéru. Foto: Brabbu Design Forces, Sweetpea & Willow

Předělte si prostor paravány a vytvořte si doma víc soukromí

Pokud vám při dlouhém pobytu doma chybí potřebné soukromí, zkuste prostor předělit nápaditými paravány. Ty umožní rozdělit i malý byt na jednotlivé funkční zóny a opticky i zvukově pomohou vytvořit pracovní nebo relaxační kout, který bude méně rušen často náročným rodinným životem.

Zástěny a paravány rozčlení interiér na funkční zóny a zvýší pocit soukromí v interiéru. Foto: Brabbu Design Forces, Sweetpea & Willow
Předělte si prostor paravány a vytvořte si doma víc soukromí

Při výběru paravánů a zástěn mějte vždy na paměti, do kterého interiéru a prostoru ho budete vybírat.

Do modernějšího prostředí volte méně dekorativní kousky, vsaďte spíš na geometrické tvary a neutrální barevnost.

Paravány inspirované městským prostředím zapadnou i do moderních bytů.

Foto: Essential Home, Luxxu

Některé kousky mohou vhodně doplnit šatnu a poskytnout prostor pro převlékání i odkládání šperků.

Foto: Chaplins Furniture, Hommés Studio

Do dámských pokojů zapadnou paravány v jasných teplých barvách. Prim budou hrát zlaté detaily, které zástěnám dodají punc luxusu a noblesy. Zástěny využijete i v ložnicích, ve kterých budou sloužit jako prostor určený pro převlékání.

Do místností zařízených v orientálním nebo koloniálním stylu si můžete dovolit dekorativnější paravány. Oblíbené jsou zejména v Číně nebo Japonsku. Nebojte se tak motivů sakur nebo drobného hmyzu. Interiéru dodají na zajímavosti.

Některé kousky dodají interiéru orientálního ducha.

Foto: Koket, Shimu

Paravány se mohou stát i dominantou prostoru. Stačí vybrat dostatečně výrazný kousek.

Foto: Luxxu

Paravány a zástěny se vyplatí pořizovat do místností, ve kterých chcete vytvořit jednotlivé funkční zóny, ale nechcete se pouštět do náročných stavebních úprav.  Oddělit jimi můžete prostor na hraní, relaxaci nebo pracovní prostor.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Pokud hledáte inspiraci na to, jak si domácí prostředí co nejvíce uzpůsobit svým potřebám, zkuste třeba pořídit svým dětem interiérový stan, který jim poskytne inspirativní prostor pro hry a dospělým více soukromí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků