Hlavní obsah
Integrovaná obrazovka vám umožní být online opravdu nepřetržitě. Foto: Profimedia.cz

Postel s detekcí chrápání je spásou pro lidi bojující s tímto zdravotním problémem

Italský designér Edoardo Carlino představil ložnici budoucnosti ve futuristickém designu. Bezpochyby nejvíc ji ocení lidé, kteří mají problémy s nočním chrápáním. Když systém detekuje chrápání, zvedne nocležníkovi hlavu a mírným pohybem ho stimuluje. Nechybí také praktická funkce zapamatování si oblíbených pozic nocležníka. Lůžko tak nemusíte vždy opětovně nastavovat do nově zvolené polohy.

Integrovaná obrazovka vám umožní být online opravdu nepřetržitě. Foto: Profimedia.cz
Postel s detekcí chrápání je spásou pro lidi bojující s tímto zdravotním problémem

Postel podle designové firmy Think Future také disponuje schopností probudit spícího v lehké spánkové fázi, takže se lidé mohou probudit svěžejší a odpočatější. Nechybí neviditelný vyspělý audio systém s tzv. subwooferem, který doplňuje basy.

Netypický nábytek vytvořený italskou firmou Hi interiors je široký 2,3 metru a je vybaven systémem domácího kina i vyspělým videoprojektorem.

Tento nevšední nábytkový kousek se hodí hlavně do prostorných interiérů.

Foto: Profimedia.cz

Součástí lůžka je také integrované ambientní osvětlení, které má různou intenzitu. Tu si můžete nastavit v závislosti na aktuální potřebě. Vytvořit tak můžete různé atmosféry.

Postel má netradiční moderní tvary.

Foto: Profimedia.cz

Lůžko také nenásilnou cestou monitoruje dech a tlukot srdce, podobně jako je tomu u dětských postýlek a kolébek. Systém postele detekuje i přítomnost osob a měří jejich hmotnost. Zjišťuje i teplotu lůžka, vlhkost, kvalitu vzduchu, hladinu hluku a intenzitu osvětlení.

Lůžko se zatím objevilo jako součást luxusního vybavení apartmánu v Dubaji. Bezpochyby jde ale o vizionářský projekt, který má budoucnost.

Může se vám hodit na Seznamu:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků