Hlavní obsah
Domy v Arbesově ulici podle poroty splňují nároky moderního bydlení. Foto: Stavba roku, Krajský úřad Olomouckého kraje (archiv)

Porota vybrala nejlepší stavby určené k bydlení a rekreaci v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj ocenil významné stavby uplynulých dvou let. Nejlepší rodinné i rekreační domy získaly prestižní cenu a uznání. První místo získaly rodinné domy v Olomouci v Arbesově ulici.

Domy v Arbesově ulici podle poroty splňují nároky moderního bydlení. Foto: Stavba roku, Krajský úřad Olomouckého kraje (archiv)
Porota vybrala nejlepší stavby určené k bydlení a rekreaci v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě ocenil prostřednictvím odborné poroty nejlepší nové stavby, které vznikly v Olomouckém kraji v letech 2011 až 2012.

Není překvapením, že všechny vítězné stavby v kategorii pocházejí přímo z Olomouce. Právě v něm totiž bylo přihlášeno nejvíc budov.

V kategorii "Stavby určené k bydlení a rekreaci" získala první místo výstavba rodinných domů v olomoucké Arbesově ulici. Autorem je architekt Eugen Točík ze společnosti Trignis.

Pohled na stavby v době dokončování exteriérů.

Foto: Stavba roku, Krajský úřad Olomouckého kraje (archiv)

Byla udělena i dvě čestná uznání. Jedno z nich získal rodinný dům NKK od architekta Víta Janků z Archeco Šumperk. „Soutěží Stavba roku chceme zviditelnit a podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří kvalitativním způsobem změnili a mění podobu našeho kraje,“ sdělil hejtman Jiří Rozbořil.

Rodinný dům NKK vyniká jednoduchostí a funkčností.

Foto: Stavba roku, Krajský úřad Olomouckého kraje (archiv)

Čestné ocenění má i Top House Wellnerova od autorů Pavla Vrby a Františka Babicy z Alfaprojektu Olomouc. Architekti dbali na standardy moderního i bezpečného bydlení. Důležitým prvkem hodnocení byla i vhodnost použití stavebních materiálů. Podle Rozbořila soutěž nastavuje hodnotová měřítka pro další výstavbu a dává signál, že se estetická a řemeslná kvalita vyplácí.

Top House Wellnerova zaujal i kvalitou použitých stavebních materiálů.

Foto: Stavba roku, Krajský úřad Olomouckého kraje (archiv)

Porota hodnotila mimo jiné architektonické vyznění díla, jeho celkový přínos, prostorové a funkční řešení i začlenění do prostředí. Plusem bylo i vhodné řešení pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Vítězné stavby Olomouckého kraje v dalších kategoriích

  • Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor      

Ústav molekulární a translační medicíny LF UP, Autoři: Miroslav Pospíšil, Martin Borák, Martin Karlík, Ateliér – r

  • Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské

Okružní křižovatka ulic Dobrovského (II/448 a II/446 Olomouc), Na střelnici, Autor: Moravia Consult Olomouc

  •  Stavby technologické a pro průmysl a zemědělství

Areál Elpremont elektromontáže, Velká Bystřice, Autoři: Jan Polách, Robert Bravenec, Atelier Polách & Bravenec

  • Rekonstrukce a obnova

Rozšíření provozu hotelu Arigone – Penzion Arigone, Olomouc, Autoři: Pavel Pospíšil, Alice Michálková, Sudio Prak, Břetislav Lukeš, Dimenze 11

  • Cena hejtmana Olomouckého kraje

Oprava kostela sv. Jana a Pavla v Pobučí, Autor: Ivo Skoumal, projekční kancelář

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků