Hlavní obsah
Takhle nějak vypadá v očích mnoha suchozemců ráj... Foto: Profimedia.cz

Plovoucí dům s panoramatickým výhledem na širé moře působí jako oáza klidu

O suchozemcích je známo, že jsou mořem v jistém smyslu fascinováni. Nejeden z nás se občas rád zasní a přemítá o tom, jaké by to bylo bydlet někde na pobřeží v lůně tropického ráje. V Singapuru žijící architekt a designér Dymitr Malcew dovedl tyto sny k dokonalosti. Pro francouzskou společnost H2orizon navrhl dům plující volně po moři.

Takhle nějak vypadá v očích mnoha suchozemců ráj... Foto: Profimedia.cz
Plovoucí dům s panoramatickým výhledem na širé moře působí jako oáza klidu

Jeho stěny jsou celé prosklené, takže obyvatelé mají ničím nerušený výhled na přírodní krásy kolem sebe. Žaluzie a zástěny pak vytvoří potřebné soukromí ve chvíli, kdy se dům přiblíží k civilizaci až příliš na dohled.

Plovoucí dům setrvá na místě jen tak dlouho, jak si to přeje jeho majitel. Když se mu okolí okouká, prostě pluje dál.

Foto: Profimedia.cz

Stavba vztyčená na plovoucím pontonu velkorysých rozměrů nabízí zařízení jako kterýkoli jiný dům - dvě ložnice, dvě koupelny, obývací pokoj a kuchyni. Celý dům lze obejít po široké terase obklopující obytný prostor.

To, co povyšuje interiér domu na luxusní, jsou ničím nerušené panoramatické výhledy do okolí.

Foto: Profimedia.cz

Interiér díky proskleným stěnám i díky tomu, že jej nenarušují žádné zbytečné předěly a jiné překážky, působí velice otevřeným, prostorným a vzdušným dojmem. Navozuje pocit absolutního propojení s okolním prostředím. Sám architekt o svém díle píše, že je určeno pro lidi, kteří oceňují svobodu a přírodu začínající hned na prahu dveří.

Plán plovoucího domu vzešel z pera architekta Dymitra Malcewa.

Foto: Profimedia.cz

Předností domu je možnost převézt jej po vodní hladině kamkoli, kde se to zrovna bude majiteli zamlouvat. V momentě, kdy se mu okolní krajina okouká, přemístí se dále. Jak ovšem s jistou dávkou štiplavosti poznamenávají některá zahraniční média, ve chvíli kdy udeří bouře, možná i ten nejzavilejší milovník přírody ještě rád vymění tuto plovoucí skořápku za jistotu souše.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků