Hlavní obsah
Některé typy osvětlení dovedou ohňostroj celkem věrně imitovat. Foto: Annabel James

Ohňostroj můžete na silvestra imitovat vhodně zvoleným typem osvětlení

Oslavy končícího roku jsou spojené i se světelnými efekty, zejména pak s ohňostrojem. Ten si ale někteří musí odpustit, ať už kvůli lokalitě, ve které budou slavit, nebo tomu, že mají malé děti či domácí mazlíčky, kteří se mohou vyděsit. Podobný efekt, jako má ohňostroj, ale můžete v interiéru imitovat i vhodně zvolenými lustry.

Některé typy osvětlení dovedou ohňostroj celkem věrně imitovat. Foto: Annabel James
Ohňostroj můžete na silvestra imitovat vhodně zvoleným typem osvětlení

Pokud chcete, aby interiér na silvestra zářil a přejete si podtrhnout slavnostní ráz oslavy Nového roku, zkuste si pořídit osvětlení, které napodobuje tvar klasických ohňostrojů.

Lustry tak mají mít hlavně tvar koule, ze které ale mohou některé paprsky přesahovat.

Tyto kousky dodají interiéru šmrnc.

Foto: Melody Maison, Boca do Lobo

Lustry vytvoří v interiéru podobně výjimečnou atmosféru jako oblíbené silvestrovské světelné efekty. Na rozdíl od ohňostrojů ale toto dekorativní osvětlení nebude způsobovat hluk ani znečištění ovzduší.

Paprsčité osvětlení bude připomínat ohňostroj.

Foto: Brabbu Design Forces

Pokud jde o barevnost, rozhodně nejvíc zazáří kousky ve zlaté, stříbrné, měděné nebo bronzové. Právě metalické odstíny jsou letos hodně v kurzu a hodí se předně na slavnostní příležitosti, kterým dodají šmrnc a lesk.

Výjimečnou atmosféru vykouzlíte i pomocí LED řetězů a svíček.

Foto: Lights4fun

Rozhodně se nebojte výraznějších a objemnějších kousků, které na první pohled upoutají pozornost všech hostů. Na silvestra rozhodně platí, že víc je víc a není nutné se držet uměřenosti.

Nicméně, vzhledem k tomu, že osvětlení budete pravděpodobně používat i během roku, volte ideálně barevnost, která ladí s ostatním zařízením interiéru.

I nástěnná osvětlení ve tvaru sluncí dodají prostoru slavnostní atmosféru.

Foto: Brabbu Design Forces

Pokud si chcete silvestrovskou party co možná nejvíc usnadnit, nezapomeňte také na rozlišovače skleniček nebo na papírové recyklovatelné nádobí.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Díky nim si nebudete muset lámat hlavu s úklidem a výrazně si ušetříte práci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků