Hlavní obsah
Dekorace by měly navodit pocit chladu a připomenout zimní období. Foto: Novinky.cz, Butlers, Paper + Design

Neděste se svátků bez sněhu, vytvořte si iluzi mrazu a chladu v interiéru

Podle předpovědí meteorologů to na bílé Vánoce letos moc nevypadá. Atmosféru to sice může pokazit, ale jen tehdy, pokud nevytvoříte dojem zimy a chladu v interiéru pomocí vhodných dekorací. Máme pro vás tipy, jaké zvolit.

Dekorace by měly navodit pocit chladu a připomenout zimní období. Foto: Novinky.cz, Butlers, Paper + Design
Neděste se svátků bez sněhu, vytvořte si iluzi mrazu a chladu v interiéru

Naprostým základem je volit pro dekorace jen kousky v chladných barvách. Mezi ně patří modrá, bílá, šedá, stříbrná, některé odstíny lehce pistáciově zelené a starorůžová.

Zapomeňte naopak na teplé barvy jako je červená, hnědá, žlutá či zlatá. Ty by naopak vykouzlily v interiéru hřejivou atmosféru.

Nebojte se dekorovat i židle a uplatnit i závěsný venec se stříbrnými zvonečky.

Foto: The Contemporary Home

Základem by se měla stát stříbrná barva, která díky svému lesku dodá sváteční tabuli na výjimečnosti. Čím více odlesků, tím lépe.

Vánoční výzdoba vysoký lesk snese a stříbrná dodá interiéru punc uměřeného luxusu. Tato barva je navíc letos hodně trendy.

Veelkou parádu udělá prostírání z korálků ve stříbrné barvě.

Foto: Novinky

Slavnostní tabuli můžete doladit čerstvými květinami. Ideální jsou bílé růže, větvičky smrku nebo borovice i šišky. V květinách uplatníte i jemné peří jako dekoraci, které z dálky vytvoří iluzi zasněžených prvků.

Stejně tak budou dobře působit i motivy vloček a hvězd. Dojem chladu podpoří i jemná klasická krajka na ubrusu nebo ubrouscích.

Volte různé odstíny stříbrné, šedé a bílé.

Foto: Idyll Home, Art Chateau - Living, Design & more

Když už nejsou zasněžené větve k vidění venku, zkuste je napodobit alespoň v interiéru.

Na pomoc si můžete vzít sníh ve spreji s bílou a stříbrnou barvou, kterými můžete dekorovat drobné větvičky. Ty koupíte v běžných květinářstvích i hotové. Efektně vypadají také věnce ze šišek dekorované bílou barvou. [celá zpráva]

Vánoční stromek zdobte drobnými ozdobami ve stříbrné barvě a nezapomeňte na stříbrné jmelí a postříbřené větvičky z květinářství.

Foto: The Contemporary Home, LuxDeco, Novinky.cz

Se stříbrnou barvou nejlépe ladí sněhově bílá a odstíny jemně šedé. Rozhodně se vyhněte všem barvám typickým pro umělou hmotu a příliš křiklavým tónům.

Slavnostní výzdoba by měla působit jemně a něžně. K tomu dopomohou i skleněné ozdoby, které připomenou led.

Interiér dekorujte postříbřenými větvemi. Zavěšte na ně dekorace ve tvaru sobů nebo vloček či hvězd.

Foto: The Contemporary Home

Letošní Vánoce jsou ve znamení uměřenosti a střídmosti. Vyhněte se proto pestrobarevným kýčovitým ozdobám a zvolte dekorace tón v tónu. Inspirujte se chladným severským designem, který hodně sází na přírodní prvky a černobílou kombinaci barev.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků