Hlavní obsah
Designérky pro každou z místností vybraly jen několik kusů nábytku, který jim dodal tu správnou atmosféru harmonické směsi historického i moderního prostředí. Foto: Tina Hillierová

Nádherný historický interiér osvěžily designérky moderními prvky

Propojení klasického interiéru s moderními postupy je výzvou, na niž se specializují britské designérky Katie Earlová a Emma Raynerová spolupracující pod hlavičkou No. 12. Při zařizování duplexu z 19. století tak vytvořily jedinečný a luxusní domov, ve kterém se bude cítit spokojeně i ten nejnáročnější klient. Ostatně rezidence na londýnské třídě Mayfair k ničemu jinému ani nevybízí.

Designérky pro každou z místností vybraly jen několik kusů nábytku, který jim dodal tu správnou atmosféru harmonické směsi historického i moderního prostředí. Foto: Tina Hillierová
Nádherný historický interiér osvěžily designérky moderními prvky

Při návrhu zařízení dvoupodlažního bytu o celkové ploše 116 m² designérky využily veškeré cenné architektonické prvky, jimiž se pyšnil. Návštěvník tak například v obývacím pokoji může ocenit stěny vymalované v chladné, světle šedé barvě, na nichž je jasnou bílou zvýrazněna bohatá štuková výzdoba.

Stejně tak ve všech místnostech zůstaly zachované nádherné, mramorem obkládané krby, jež tvoří neodmyslitelnou součást starých anglických interiérů.

Dominantou obývacího pokoje je temně modrá sametová pohovka.

Foto: Tina Hillierová

V interiéru designérky uplatnily například ikonická křesla Halabala. Doplnily je odkládacím stolkem s deskou z mramoru.

Foto: Tina Hillierová

Do takového prostředí pak obě dámy velice pečlivě navrhly a vybraly kus po kusu veškerý nábytek a vytvořily tak harmonický prostor, kde moderní prvky nevytvářejí prvoplánový kontrast nového ke starému, ale historického ducha bytu promyšleně odlehčují a osvěžují.

Designérky vrchovatě využily v interiéru všech původních historických prvků, jako jsou krby a především bohatá štuková výzdoba.

Foto: Tina Hillierová

Příkladem je čalouněná temně modrá sedací souprava, jež je ústředním prvkem obývacího pokoje a je vyrobena sice v moderním tvaru, ale s potahem z tradičního historického materiálu, jímž je samet. Na ni navazují černé kovové židle u kruhového stolku vedle kuchyně. Ty mají sedáky ze stejného materiálu a ve stejné barvě, hravá opěradla ovšem připomínají růžové bonbony marshmallows.

S modrou sedačkou v obývacím pokoji jsou sladěny židle vedle kuchyně.

Foto: Tina Hillierová

Pracovní desky v kuchyni jsou z mramoru.

Foto: Tina Hillierová

V organické směsi nábytku je možné objevit kusy moderních značek i starožitné, od přečalouněných křesel Halabala až po konferenční stolek s deskou z mramoru.

S ním hezky koresponduje polstrovaná lavice s chlupatým koženým povrchem v narůžovělé barvě, kterou navrhly samy designérky.

Jeden z krbů je i v kuchyni.

Foto: Tina Hillierová

Odlehčení interiéru pak napomáhá kolekce moderních obrazů buď nezarámovaných, nebo zasazených v prostém minimalistickém černém rámu. Moderní jsou rovněž prakticky veškerá svítidla v bytě.

V hlavní ložnici je možné objevit uklidňující kombinaci zelenkavé, tmavě hnědé a šedé, kterou oživuje červená.

Foto: Tina Hillierová

Také pokoj pro hosty je zařízen v zelenkavé barvě.

Foto: Tina Hillierová

Obývací pokoj s jídelnou a kuchyní jsou tak, jak to jen původní dispozice bytu umožnila, propojeny v moderním duchu do společného prostoru.

Volba omezeného počtu kusů nábytku v těchto místnostech ukazuje, jak vhodně zvolený mobiliář v malém počtu může podpořit dojem, že je místnost větší.

Interiér osvěžuje kolekce moderních obrazů.

Foto: Tina Hillierová

Atmosféru tradičního anglického domova navozují zachované krby.

Foto: Tina Hillierová

Z hlavního podlaží se po schodišti vymalovaném v tmavě šedé barvě sestupuje do spodního patra, kde je dvojice soukromých pokojů.

Hlavní ložnice bytu má stěny vymalované v zelenkavé barvě, jež je hezkým podkladem pro výraznou tmavohnědou polstrovanou pelest postele a s ní ladící dřevěné noční stolky.

Samozřejmostí v luxusně zařízeném interiéru je dokonalá preciznost odvedení všech řemeslných prací.

Foto: Tina Hillierová

V podobných barvách je zařízen i pokoj pro hosty, jen pelest postele je subtilnější a tmavší. V tomto pokoji se rovněž host nesetká se šedou, ani červenou barvou, jimiž designérky ozvláštnily hlavní ložnici.

Anketa
Líbí se vám propojování historických a moderních prvků v interiéru?
Ano, výsledky bývají zajímavé, líbí se mi to.
91.5 %
Ne, je z toho obvykle takový kočkopes.
8.5 %
Celkem hlasovalo 59 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků