Hlavní obsah
Stolek do restaurace nebo obchodu můžete vytvořit i z nepotřebných pneumatik nebo sudů od vína. Foto: Novinky

Nábytek do restaurací může vzniknout i z pneumatik nebo plechových nádob

Pokud si zařizujete restauraci nebo obchod a nemáte moc finančních prostředků, můžete se nechat inspirovat levným recyklovaným nábytkem. Vhod přijdou rozbité mísy, staré knihy, plastové kelímky i menší kanystry od olivového oleje.

Stolek do restaurace nebo obchodu můžete vytvořit i z nepotřebných pneumatik nebo sudů od vína. Foto: Novinky
Nábytek do restaurací může vzniknout i z pneumatik nebo plechových nádob

V exteriéru restaurace, která vaří z bio potravin, bude efektně vypadat zahrádka vytvořená z levných dřevěných europalet, ve kterých se přepravuje zboží.

Zahrádku můžete zpestřit i květináči, které vytvoříte z plechových nádob od různých druhů olejů nebo naložené zeleniny.

Prázdné kanystry od olivového oleje poslouží jako designový květináč.

Foto: Novinky

Pokud si zařizujete literární nebo divadelní kavárnu, můžete zkusit použít knihy, jejichž obálky jsou pro vás uměleckým dílem. Nebo prostě využijte jen ty, které nečtete a jinak nevyužijete.

Na designovém veletrhu byl nedávno k vidění zajímavý nápad znovuvyužití knih. Díky vloženému stínidlu mohou sloužit jako lustry.

Foto: Novinky

V pizzeriích a restauracích, kde se vaří středomořská kuchyně, zase zabodujete s lampami vytvořenými z rozbitých mís. Pokud máte půlku mísy, můžete mít nástěnnou lampu, pokud jen čtvrtku, využijte ji na rohové osvětlení.

Půlku rozbité mísy můžete využít jako kryt pro nástěnné svítidlo.

Foto: Novinky

V nočním klubu nebo v restauraci na plovárně zaujmete s osvětlením vytvořeným z plastových kelímků. Jeho efekt oceníte hlavně v noci, kdy dostane nevšední bublinkovou strukturu. Podobně můžete pracovat i s barevnými kelímky, které dodají interiéru na hravosti.

V klasických hospodách a barech pak můžete uplatnit i recyklované lahve od piva nebo od vína. [celá zpráva]

Nevyužité kelímky se mohou stát základem pro výrazné osvětlení.

Foto: Novinky

Designéři jsou ve využívání nepotřebných materiálů v poslední době mnohem víc aktivní. Předměty, kterým dávají šanci na druhý život, získávají obdiv milovníků ekologie a opětovného využití věcí.

Holandský designér Diederik Schneemann se například před časem rozhodl pro své návrhy využít nepotřebných starých plážových bot a vytvořil z nich efektní nábytkové kusy. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků