Hlavní obsah
Obývacímu prostoru vévodí krb zasazený do stěny z pískovce. Podlahu pokrývá bělený kartáčovaný dub a vlněný koberec (Gervasoni). Nábytek téže značky – komody a křesla jsou zhotovené z černě mořeného dubu a bambusu, v zádech křesel je výplet z hrubé kůže. Foto: www.modernibyt.cz

V době, kdy se manželé Marta a Filip připravovali na radostnou událost – narození syna, rozhodli se opustit mezonetový byt v Brně a přestěhovali se za město do domu se zahradou. Po víceletém užívání se ho rozhodli kompletně zrekonstruovat.

Obývacímu prostoru vévodí krb zasazený do stěny z pískovce. Podlahu pokrývá bělený kartáčovaný dub a vlněný koberec (Gervasoni). Nábytek téže značky – komody a křesla jsou zhotovené z černě mořeného dubu a bambusu, v zádech křesel je výplet z hrubé kůže. Foto: www.modernibyt.cz
Moderní nadčasové bydlení se špetkou exotiky

Co jste od nového bydlení očekávali?

Především větší soukromí a vyhovující prostor pro nás i děti. Dům jsme postavili už před jedenácti lety, ale po sedmi letech jsme ho celý předělávali. Práci jsme zadali architektu Martinu Frankovi, s nímž jsme dříve spolupracovali a jeho práci tedy dobře znali. Kdysi nám ukázal některé realizace a my jsme hned věděli, že je to přesně to, co hledáme.

Obývací pokoj osvětluje systém značky Viabizzuno a lustr s lampou od firmy Gervasoni. Výrazným akcentem místnosti je pohovka Rivolta i dekorativní ručně tepané vázy.

Foto: www.modernibyt.cz

Proč jste se rozhodli pro tento styl interiéru?

Máme rádi nadčasový styl. Pro nás to znamená něco, na co se budeme rádi dívat celý život nebo minimálně spoustu let. Nemáme v oblibě příliš barevné interiéry, ani ty studené se spoustou skla a kovu. Upřednostňujeme jednoduchost a přáli jsme si, aby na nás z našeho interiéru dýchalo teplo domova. Přála jsem si vnést sem trochu exotiky, a aby interiér působil teplým dojmem.

Jídelna je vybavena komodou, stolem a židlemi z bambusu, které zdobí nápadný kožený výplet. Podlahu kryje slinutá dlažba značky Trussardi.

Foto: www.modernibyt.cz

S čím jste se při rekonstrukci nejvíce potýkali?

S časem. Rekonstrukce byla kompletní, dokonce i s přístavbou nad bazénem, a my jsme se proto museli vystěhovat pryč. Mezitím jsme bydleli v malém bytě a spoléhali na stavební firmu, s níž jsme měli velmi dobré zkušenosti. Doufali jsme, že se jí podaří dodržet termín. Nakonec jsme se vraceli zpět po necelých čtyřech měsících a přijel nám pomáhat i pan architekt – přivezl nábytek a veškeré dekorace.

Pracovnu v pánském stylu elegantně dotvářejí lampy značky Contardi. Místnost je obložená mořeným dubem a vybavená vestavnými skříňkami. Pohovka, stolek i křesla s možností úpravy výšky opěradla a hloubky sedu nesou značku Flexform.

Foto: www.modernibyt.cz

Máte s manželem stejný vkus, nebo jste museli hledat kompromis?

S manželem máme v oblibě stejný styl zařízení. Co se týká interiéru, nechal všechno na mně a na panu architektovi. Konečný výsledek si vychutnal jako překvapení a ve finále byl z nového interiéru nadšený. Myslím si, že výsledek předčil jeho očekávání. Jediná věc, u níž jsme museli hledat kompromis, byly kožešiny na podlaze.

Místo strakatých hovězích kůží, které se manželovi nelíbí, jsme na zem položili koberce s vysokým vlasem a jednobarevné kožešiny. Manžel se také nechtěl v obývacím pokoji dívat na hlavu Buddhy. Dala jsem ji tedy k bazénu, který je téměř součástí obývacího pokoje, protože je propojený s interiérem velkým proskleným oknem, kterým je vidět na hladinu vody.

Posuvné hliníkové dveře šatny jsou dýhované a vyplněné šedým kouřovým sklem (Rimadesino). Místnost je vybavena nábytkem od designérky Paoly Navone (Gervasoni), podlahu zdobí koberec z mongolské ovce (Ivano Redaelli).

Foto: www.modernibyt.cz

Jak a podle čeho jste si vybírali jednotlivé kusy vybavení?

Veškeré vybavení, dekorace i doplňky jsme získali prostřednictvím pana architekta. Aby měl interiér nádech exotiky, zvolili jsme pro celý dům nábytek z bambusového dřeva namořeného na černo. Skvěle se hodí k podlahám z přírodního vrapovaného dubu ve světlejším odstínu. Celý interiér je doplněn kožešinovými polštáři, zajímavými velkými květináči, stříbrnými vázami a některé zdi jsou obloženy kamenem.

Které místo v novém interiéru máte nejraději?

Je to obývací pokoj. Trávíme tu nejvíc času s dětmi i s návštěvami. Jelikož součástí obývacího pokoje je i krb, většinu zimních večerů prosedíme u zapáleného krbu.

Také ložnice je laděna do stylu etno. Vybavení (postel, křeslo, lampy a koberec) značky Gervasoni navrhla designérka Paola Navone. Hlavní stěnu zdobí pískovec, lněné povlečení nese značku Ivano Redaelli.

Foto: www.modernibyt.cz

Existuje něco, co se nepovedlo nebo co byste s odstupem času řešili jinak?

V novém domě bydlíme už čtvrtým rokem a opravdu nám maximálně vyhovuje. Není nic, co bychom udělali jinak. Je to i tím, že jsme už před rekonstrukcí, tedy po sedmi letech bydlení, věděli, co chceme jinak, co nám vyhovuje a co ne. Teď už je všechno v pořádku. Součástí úkolu pro architekta byl i požadavek na kompletní doladění interiéru. Chtěli jsme se stěhovat do hotového a připraveného domu včetně dekorací, ručníků i povlečení, které se sem hodí.

Koupelna s WC v přízemí je obložená slinutou dlažbou značky Trussardi a vybavená nábytkem navrženým na míru. Umyvadlo v designu slavného designérského páru Palombových je vyráběno pod značkou Laufen.

Foto: www.modernibyt.cz

A splnily se vaše představy?

Nad očekávání. Vše se povedlo díky absolutně profesionálnímu přístupu pana architekta, s kterým jsme se spřátelili, ale také díky stavební firmě a stavebnímu dozoru.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků