Hlavní obsah

Moderní baterie ke dřezům i umyvadlům uspokojí i náročné

Funkční baterie, které pěkně vypadají a jsou trendy? Takové jsou baterie s vysokým krkem, které jsou letos dokonce barevné. Chrom sice zůstává klasikou, ale koupelnu přichází rozjasnit třeba i baterie v oranžové.

Moderní baterie ke dřezům i umyvadlům uspokojí i náročné

Při výběru baterie se musíme především držet rozměru dřezu nebo umyvadla, který máme vyměřen pro její usazení.

.: Voda teče z vysoka. Nejnovější trendy roku 2008 (Hangrohe AG, arwa AG).foto: soutěž Red Dot Design

Mnozí si z nostalgie a z lásky k retru pořizují baterie kohoutkové, a to i přestože pákový mechanismus je na ovládání baterie jednodušší. Kohoutky můžeme sladit s okolním vybavením, vyrábějí se totiž z nejrůznějších materiálů - z kovu, z barevných plastů, ze skla a z odolného dřeva.

.: Moderně pojatý starý design.foto: Siko Jednodušší a modernější jsou pákové baterie, některé jsou dokonce navrženy jako joystick. Voda je v nich smíchávána v kartuši. Šikovné je pořídit si baterii s omezovačem, který zabrání tomu, aby se při prvním zatažení za páku spustil proud vody v plné síle, ale dosáhne se třeba jen poloviny možného průtoku.

.: Designové provedení vodovodní baterie.foto: www.perfecto.cz

Pro ty, kteří se obdivují mechanice je dokonalostí samou bezdotyková baterie, výhodou je, že na kohoutek zprvu nesaháte špinavýma rukama, a tak je tento model nejhygieničtější vůbec.

.: Baterie na baterky.foto: archív Ideal Standard, Oras, Villeroy & Boch, Aqua Trade

Taková baterie funguje díky tužkovým bateriím, ty je třeba mít nabité jinak voda nepoteče. Na těchto bateriích ušetříte tak, že si koupíte tu, na které můžete nastavovat dobu za kterou se přívod vody uzavře po oddálení rukou, zpravidla jde o dobu 1 - 5 sekund.

Pro milovníka ekologie

Fandové ekologie si přijdou na své používáním termostatických baterií, kdy teplotu vody nastavujete ještě před samotným spuštěním vody a nemusíte tak čekat, než se voda na příslušnou teplotu ohřeje, u takovéto baterie to trvá velmi krátce a jen málo vody tak přijde nazmar.

.: K moderním minimalistickým obdélníkovým umyvadlům zvolte i minimalistický design baterie.foto: JIKA Ocení ji i rodiny s dětmi, termostatické baterie mívají pojistku, která umožňuje nastavení na určitou maximální možnou teplotu, díky ní si můžete být jisti, že se dítě neopaří.

.: Extravagantní baterie Alessi oras.foto: www.estop.cz

Výhodné a trendy jsou baterie, které umožňují zaměření proudu vody přesně podle potřeby. Díky jejich výšce odpadá problém s mytím vysokých hrnců. Proud vody tak můžete přizpůsobit nádobí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků