Hlavní obsah
Na relaxačním křesle si odpočine každý sportovec s namoženými svaly. K dostání ve velikostech S, M, L, potah kůže. Cena podle typu od 30 000 Kč. Foto: STRESSLESS

Křeslo je místem potěšení i pohodlí

Od křesla si slibujeme zejména pohodlí, pěkný vzhled a přijatelnou cenu. Relaxační, pro tělo vhodně tvarovaná křesla, splní obojí. Tzv. masážní křeslo svými funkcemi nahradí krátkodobě i dobrého maséra. Pro výběr obou typů křesel však platí: raději kvalitu než úsporu několika tisíc korun.

Na relaxačním křesle si odpočine každý sportovec s namoženými svaly. K dostání ve velikostech S, M, L, potah kůže. Cena podle typu od 30 000 Kč. Foto: STRESSLESS
Křeslo je místem potěšení i pohodlí

Ergonomické křeslo s podnožkou pomáhá unaveným svalům. Vyjde na několik tisíc korun, jestliže není zároveň řazeno jako designové. Za designové masážní křeslo totiž výrobci požadují i částku přesahující 100 000 Kč.

Designové křeslo Showtime Covered z polyetylenu poskytuje soukromí jako někdejší kočáry pro dámu. Rozměry š. 90 cm, v. 168 cm, h. 82 cm. Cena 38 394 Kč.

Foto: BD BARCELONA

Lidé s postižením pohybového aparátu uvítají multifunkční křesla. Jejich cena začíná na hranici 20 000 Kč.

Co platí při nákupu relaxačního či masážního křesla?

Výrobek musí mít certifikát a český návod s popisem všech funkcí pro konkrétní typ, který kupujeme.

Relaxační lehátko Madrid nabízí komfortní sezení. Cena 12 088 Kč.

Foto: PANDAN

Při nákupu masážního křesla se v něm nejprve usadíme v klidovém stavu, pak postupně vyzkoušíme všechny funkce v akci. Je-li nám některá z nich nepříjemná (příliš silné vyhřívání, vibrace), podíváme se raději po jiném typu.

Nejběžnější funkcí u křesel je elektrické nebo manuální ovládání dosahující pohodlných poloh pro sezení i vleže. Následuje podpora při vstávání a usedání, polohování opěrky nohou, opěradla zad a vibrační masáž šíje, zad, stehen a hýždí, rukou i lýtek.

TV křeslo má relaxační naklápěcí funkci s elektrickým ovládáním. Kostra křesla je z tvrdého dřeva, potah z textilní kůže, praktická kapsa na časopisy. Cena 11 999 Kč.

Foto: SCONTO

Díky ovladači si můžeme sami jednotlivé masážní zóny zesilovat, zeslabovat, nebo úplně vypnout. Intenzita má třeba i 10 stupňů, korigovat lze i stupeň nahřívání.

Značková křesla mají tzv. sensor scan, kdy zapnutím tlačítka spustíme program, který zkontroluje stav zádového svalstva. Zařízení samo zaznamená problematická místa uživatele, uloží je do paměti křesla a těmto partiím se při masážích věnuje intenzivněji.

Tvarované kožené kancelářské křeslo zajišťuje zdravé a pohodlné sezení i při dlouhé práci. Křeslo otočné s područkami potaženými kůží, nastavení sklonu sedáku a zad v pěti pozicích. Cena 14 702 Kč.

Foto: MAYER

Houpání pro duši

Malé děti uspáváme bočním houpáním v postýlce nebo kolébce - že to funguje, zjistili už dávno naši předci. A co dělá s dětmi houpání dopředu dozadu jako na dřevěném koni nebo v houpacím křesle? Stačí je pozorovat na hřišti, jak živě dovádějí na houpačkách, ne a ne z nich slézt.

| Luxusní houpací křeslo v extravagantním provedení s dřevěnými lyžinami z jasanu pro houpání. Cena 5998 Kč.

Foto: NETRADIČNÍ NÁBYTEK

Tzv. předozadní houpání má totiž na mozek opačný vliv než houpání boční, vede ke zvýšené aktivitě. Prokrvuje tělo, aktivuje mozek, zvyšuje se nám teplota i podporuje dobrá nálada. Chceme-li přijít něčemu na kloub, možná pomůže, když se na chvíli pohoupeme v křesle.

Houpací křeslo pro boční houpání. Š. 119 cm, v. 193 cm, h. 119 cm. Koš š. 72,5 cm, v. 120 cm, h. 90 cm. Cena 11 990 Kč.

Foto: KIKA

Minulostí je ale představa přemýšlivého staříka houpajícího se v křesle s fajfkou v puse. Letos se začne vyrábět novinka - houpací židle iRock, určená milovníkům houpacích křesel, kteří využívají moderní tabletová zařízení. Křeslo umožňuje díky houpacímu pohybu a generátoru dobíjet iPad. V opěradle jsou navíc zabudované reproduktory pro lepší přenos zvuku.

Houpací křeslo Wave zvítězilo v soutěži o nejlepší redesign klasického houpacího křesla, vyhlášené v roce 2011 k výročí 150 let založení firmy TON. Autorem je slovenský designér Michal Riabic. Cena 43 772 Kč.

Foto: TON

Ať už si vybereme jakékoli houpací křeslo, vyzkoušíme ho ještě v prodejně. Houpání by mělo být plynulé a bez pocitu, že přepadáme dopředu.

Design pro oko

Designová křesla neobvyklých tvarů lákají oko, ale od posezení svými nepochopitelnými křivkami odrazují - přitom bývají náramně pohodlná!

Křeslo Amoebe designéra Vernera Pantona, materiál čalouněný laminát. Cena 29 808 Kč.

Foto: VITRA

Výrobky z pružných plastů, sklolaminátů, z čalouněného laminátu vyhovují lidskému tělu svým tvarem. Neusadíme-li se ani tak úplně pohodlně, pomohou polštářky a podsedáky, které často svými vzory dotvářejí výtvarný dojem.

Křeslo Bela se vyznačuje moderním designem a vysokou kvalitou použitých koženkových materiálů. Cena 2562 Kč.

Foto: N4U

Měkká a pohodlná křesla jsou plněná lehčeným polyuretanem, polyuretanovou pěnou, polystyrenovými kuličkami, výjimkou nejsou ani výplety z kůže či plátěných popruhů.

Jako v náruči se budeme cítit v křesle Adelta designéra Eera Aarnia. Materiál: sklolaminát, rozměry š/v/h: 93x52x93 cm. Cena 48 100 Kč.

Foto: DESIGNPROPAGANDA

Za designové křeslo si sice připlatíme, ovšem při správném výběru tak získáme pohodlí, relaxaci a solitérní interiérový kousek, jehož hodnota se časem může zúročit.

Lehce erotické křeslo designéra Gaetana Pesce splňuje vysoké nároky na pohodlí. Cena 98 547 Kč.

Foto: B&B ITALIA

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků