Hlavní obsah
Oblíbeným motivem na nástěnkách jsou květiny a motivační nápisy v angličtině. Foto: H and G Designs (2x), Oakdene Designs

Kovové organizéry jsou novým hitem, klasické nástěnky už nejsou v módě

Klasická korková nástěnka už není moderní. Velké oblibě se v poslední době těší zejména organizéry z kovu, na které se připevňují kartičky a poznámky pomocí klipsů, svorek nebo kolíčků. Jde o praktické dekorativní objekty, které poslouží v předsíni, pracovně, ložnici i kuchyni.

Oblíbeným motivem na nástěnkách jsou květiny a motivační nápisy v angličtině. Foto: H and G Designs (2x), Oakdene Designs
Kovové organizéry jsou novým hitem, klasické nástěnky už nejsou v módě

Nejoblíbenějšími kousky jsou organizéry v teplých metalických barvách. Ty dodají interiéru na hřejivosti a útulnosti. Můžete je směle kombinovat s kůží, bílým carrarským mramorem nebo se dřevem. V kuchyni na ně můžete zavěsit recepty, utěrky, kuchyňské náčiní i koření.

Velkým hitem je v současné době kombinování měděné, zlaté a bronzové barvy.

Foto: Novinky.cz, Present Time

Organizéry se uplatní i v kancelářích, kde mohou sloužit třeba na vzkazy od zaměstnanců. Často jsou využívány také jako takzvaný „mood board” neboli nástěnka, která svědčí o náladě, inspiracích a estetickém cítění svého tvůrce.

Organizér oceníte i při rekonstrukci interiéru. Věšet si na něj můžete oblíbené fotky nábytku a interiérů a kombinovat je s barevnými kartičkami v tónech, které chcete použít. Celkový obrázek vám pak ukáže, jak by objekty působily dohromady a umožní vám se vyvarovat kombinací, které nejsou vhodné.

Kovovým nástěnkám vévodí zpravidla jedna, maximálně dvě dominantní barvy.

Foto: Black By Design, Black By Design

Nástěnky jsou obvykle k vidění vyzdobené v jednotném tónu nebo v kombinacích, které působí vysoce harmonicky, nebo naopak kontrastně. Jde vlastně o dekorativní mozaiku složenou z mnoha různorodých částí, které ale mají zpravidla vždy něco společného, ať už jde o ztvárnění, motiv nebo barevnost.

Metalický povrch organizérů nejlépe vynikne na tmavším kontrastním pozadí.

Foto: Ikea

Kovové nástěnky se na stěny uchycují klasicky za pomocí šroubů a hmoždinek. Je třeba počítat s tím, že jde o objekty, které mají spíš dekorativní účel, obecně tak neslouží k zavěšování těžkých a objemných předmětů.

Nástěnku se vyplatí sladit s odtatními dekoracemi a policemi na stěnách.

Foto: H and G Designs

Organizéry si jistě oblíbí předně ti, kdo mají kreativního ducha a rádi se do výzdoby interiéru zapojí. Výhodou těchto dekorativních kousků je, že jejich podobu můžete obměňovat, nemusíte tak mít stále stejný interiér.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků