Hlavní obsah
Koberce v sytých barvách nejlépe vyniknou v interiéru laděném do bílé barvy. Foto: Novinky

Koberce v jasných barvách a s vysokým vlasem jsou trendy i v letošním roce

Velké pražské veletrhy bydlení - Pragointerier i For Habitat - představují trendy pro budoucí sezónu a momentálně dokazují, že takzvané chlupaté koberce s vysokým vlasem budou nepochybně v kurzu i letos.

Koberce v sytých barvách nejlépe vyniknou v interiéru laděném do bílé barvy. Foto: Novinky
Koberce v jasných barvách a s vysokým vlasem jsou trendy i v letošním roce

Nábytkové firmy, které letos prezentovaly své nejnovější kolekce určené do obývacích pokojů, skoro všechny volily jako podlahovou dekoraci chlupaté koberce.

Zemité barvy zůstávají v kurzu

Trendy jsou stále velmi oblíbené zemité barvy - terakotová, béžová, tmavě hnědá, ale i sytě zelená, která v kombinaci se strukturou koberce vytvoří dojem, že jde ve skutečnosti o trávník.

Do nejméně frekventovaných prostor volte koberce s nejyšším vlasem. Do předsíně volte raději vlas kratší.

Foto: Novinky

Veletrh For Habitat ale představil i koberce ve velmi jasných, svítivých barvách. Jasné barvy budou letos trendy i v módě a designéři do nich tak oblékají i moderní interiéry.

Jasné barvy dodají interiéru optimistického ducha.

Foto: Novinky

Pro letošní sezónu tak budou největším hitem sytě žluté, fialové nebo zelené či modré koberce. Bledé barvy se letos nenosí ani v módě, ani v interiéru.

Letos budou opět trendy přírodní barvy a nově i velmi jasné tóny (klidně v kombinaci několika barev).

Foto: Novinky

Chlupaté koberce byly v kurzu i loni. Řadu příznivců si získaly díky své hebkosti a měkkosti. Ocení je i ti, kdo mají v bytě špatnou akustiku nebo ti, kteří chtějí zmírnit hlučnost v místnosti.

Sedačku v přírodních tónech nejlépe doplní koberec v uměřeném odstínu zelené.

Foto: Novinky

Jejich nevýhodou je ale náročnější čistění. Nejlepší je ho přenechat odborné firmě - je vhodné jej provádět mokrou cestou s odsáváním. S koberci je třeba zacházet opatrně a nevystavovat je přílišnému tření a drhnutí. Koberec se tak hodí spíše do méně frekventovaných prostor.

Designéři slaďují barvu pohovky a stolku s kobercem. Pokud jsou barvy rozdílné, je možné zvolit koberec, ve kterém se barvy prolínají.

Foto: Novinky

Při znečištění chlupatého koberce je vhodné nanášet čisticí prostředek určený na koberce od okraje skvrny ke středu, díky tomu se skvrna nebude zvětšovat a neroznesete ji po větší ploše koberce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků