Hlavní obsah
Nábytek s prvky zeleně oživí i minimalistické interiéry. Foto: DaWanda, Ksl living (3x)

Jak elegantně vnést zeleň do interiéru

Vnést trochu zeleně a přírody do městského interiéru už dnes není nic těžkého. Po boomu zelených stěn, které fungují jako rostlinné obrazy, vzniká i řada nábytku a designových kousků s prvky a motivy rostlin a trávníku. Díky nim se i byty bez balkónů a lodžií promění v příjemné relaxační místo.

Nábytek s prvky zeleně oživí i minimalistické interiéry. Foto: DaWanda, Ksl living (3x)
Jak elegantně vnést zeleň do interiéru

Pokud máte dostatek času na údržbu náročnějšího nábytku, vyplatí se volit takový, ve kterém mohou vyrůstat opravdové rostliny.

Skvělými kousky jsou konferenční a psací stolky, které pod skleněným víkem skrývají malý trávník, skalku nebo mechové polštáře.

Zajímavým kouskemje i stůl sloužící jako prostor pro pěstování zeleně.

Foto: Lessmore

Podobně mohou v interiéru zafungovat i lampy a lustry, které obsahují živé nebo umělé rostliny. Jde o dekorativní kousky, které slouží své funkci, ale zároveň vnášejí do interiéru přírodního ducha. [celá zpráva]

Motiv trávníku se může objevit i na matracích, karimatkách, povlečení i věcech do kanceláří.

Foto: Ksl living, Inkognito

Vděčným motivem pro interiér s přírodním duchem je nadčasový trávník. Ten lze jednoduše kombinovat s ostatními prvky v přírodním stylu a dodat tak prostoru na zajímavosti.

Potisk trávníku zpestří i doplňky určené do přírody.

Foto: KSL living,

Ti, kdo hledají spíše drobnější dekorace, si mohou sami trochu trávy vypěstovat v žertovných nádobách. Stejně tak ale lze volit i hrníčky v jednoduchém minimalistickém designu, které nechají přírodní krásu víc vyniknout.

Drobné dekorace s vypěstovanou trávou působí dekorativně a připomenou přírodu i v městském prostředí.

Foto: Monsterzeug, Cool Gift

Trávník v interiéru mohou nahradit i zelené koberce, které vytvoří dojem, že jste opravdu v přírodě. Vyplatí se volit ideálně ty s vysokým vlasem, které trávník připomenou i svou strukturou.

V interiéru zafungují i koberce a kožešiny v zelených tónech.

Foto: Cloudberry Living, Audenza

Ti, kdo chtějí mít bydlení zařízené v přírodním stylu, mohou do interiéru zakomponovat i rostliny zavěšené na niti. Hodí se zejména do malých bytů a garsonek, kde by klasické květináče překážely. [celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků