Hlavní obsah
Pro inspiraci můžete sáhnout i do živočišné říše. Foto: Micucci Interiors, Cream Cornwall

Interiérový design ovládla příroda - i při stolování

Vzhledem k omezeným možnostem cestovat se letos lidé více obklopují přírodou přímo u nich doma. A projevuje se to i na interiérovém designu. V kurzu jsou přírodní motivy i materiály inspirované zelení i živočichy, díky kterým se i běžné stolování promění v přírodní scenérii určenou k relaxaci.

Pro inspiraci můžete sáhnout i do živočišné říše. Foto: Micucci Interiors, Cream Cornwall
Interiérový design ovládla příroda - i při stolování

Nejefektněji budou vypadat kousky, které přímo imitují ovoce nebo zeleninu. Talířky inspirované průřezem pomeranče, cukřenky vypadající jako citron nebo mísy připomínající hlávky zelí nebo kapusty rozhodně dodají stolování na zajímavosti.

Volte ideálně takové, které jsou svým provedením na první pohled od svých předloh k nerozeznání.

Prim budou hrát tvary ovoce a zeleniny.

Foto: Micucci Interiors

Designové kousky kombinujte s dřevěným nábytkem a rostlinnými dekoracemi.

Foto: Sophie Allport

Při servírování nezapomínejte i na kousek živé přírody. Nemusí jít ale nutně o květiny. Efektně bude vypadat i břečťan, větvička z keře živého plotu nebo stromu zkombinované s vhodným motivem a se zemitými tóny na nádobí, prostírání, ubrouscích a příborech.

Romantičtější povahy mohou volit prostírání nebo servis s květinovými motivy. Mějte ale na paměti, že pokud to s nimi přeženete, mohou působit kýčovitým dojmem. Hodí se také spíš k servírování sladkého, zejména moučníků. Jsou ideální do dámských pokojů a salonů.

Vítaným motivem se stanou i květiny.

Foto: Grey Works

Efektně budou vypadat příbory imitující bambus i ratanové a proutěné prostírání.

Foto: Rebecca Udall, Oka us

Rostlinné a zvířecí motivy doplňujte prvky z přírodních materiálů. Dřevo, bambus, zelený, bílý nebo růžový mramor či proutí doladí servírování k dokonalosti.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Ideální je, pokud kousky v přírodním duchu korespondují i s ostatním vybavením jídelny nebo kuchyně. Velkým trendem v jídelnách jsou například masivní jídelní stoly z odolných dřev.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků