Hlavní obsah
Zrcadlo dekorované plechovkami od barev nebo stolek inspirovaný tvarem palety ocení milovníci výtvarného umění. Foto: Smithers of Stamford, Einrichten design

Interiérový design inspirovaný nejen malířskými barvami

Milovníci výtvarného umění a práce s barvami si mohou svou zálibu přenést i do bytového vybavení. Zrcadla s rámem z nepotřebných plechovek od barev rozhodně oživí barevně nudné a střídmé pokoje a dodají jim šťávu. Nebojte se experimentovat a inspirujte se kousky, z nichž některé si šikovný kutil zvládne vytvořit i sám.

Zrcadlo dekorované plechovkami od barev nebo stolek inspirovaný tvarem palety ocení milovníci výtvarného umění. Foto: Smithers of Stamford, Einrichten design
Interiérový design inspirovaný nejen malířskými barvami

Nádobí, které vypadá, jako by bylo omylem polité malířskou barvou, si bezesporu získá pozornost obyvatel i hostů. Pokud z něj chcete vytvořit dominantu interiéru, volte výrazné a syté barvy, které upoutají pozornost.

Ti, kdo chtějí být trendy, si tyto výtvarné kreace mohou zvolit v barvě roku, kterou se pro letošek stala výrazná korálově červená.

Nádobí nebo květináče, ze kterých jakoby stéká barva zapdnou předně do interiérů mladších generací.

Foto: Lime Lace, Audenza

Designovým hitem jsou koberce, které vypadají, jako by na ně někdo omylem vylil barvu. Pokud je na nich barev více, pak vězte, že jde o naprosto ideální kousek do domácností se zvířecími mazlíčky a malými dětmi.

Případné neodstranitelné znečištění se na nich ztratí a koberci může dokonce dodat žádanou patinu.

Koberec, který vypadá, jako by ho někdo částečně polil barvou, se v interiéru stane výrazným solitérem.

Foto: Rug Society

Pokud chcete interiér doladit k dokonalosti, můžete si řadu doplňků vytvořit sami. Stačit k tomu budou jednobarevné textilní potahy na polštáře nebo látky na závěsy. Ty pak můžete zpestřit barvami na textil zcela podle své fantazie.

Lampička inspirovaná vylévání barvy vnese do prostoru hravou atmosféru.

Foto: Red Candy, Lime Lace

Mějte na paměti, že tyto kousky zpravidla působí trochu rušivým dojmem a příliš se proto nehodí do ložnic. Prim budou hrát naopak v obývacích pokojích, pracovnách, ateliérech nebo jako součást dekorací v kreativních studiích a výtvarných školách.

Interiéru dodátě šťávu umyvadlem, které vypadá jakoby bylo zašpiněné od barev. Podobným dojmem působí i nevšední tapeta.

Foto: Lovasi International, Mindthegap

Fandové výraznějších interiérových dekorací mohou svá obydlí zpestřit i hravými stojánky na zubní kartáčky.

Vítaným oživením jinak minimalistických prostor se stane také osvětlení inspirované okřídlenými tvory.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků